Skupina Kofola pokračuje v projekte sťahovania sídla svojej materskej spoločnosti do Českej republiky. Aktivity existujúcej materskej spoločnosti Kofola S.A., ktorá bola z dôvodu obchodovania s akciami firmy na varšavskej burze registrovaná v Poľsku, budú presunuté do českej entity Kofola ČeskoSlovensko, a.s. so sídlom v Ostrave.

„Naším primárnym cieľom je mať sídlo skupiny v Českej republike. Kroky, ktoré sme zatiaľ v rámci projektu podnikli, sú prevažne právne a administratívne, nemajú faktický dopad na dianie v spoločnosti… V súvislosti s presunom sídla skupiny akcionári zvažujú umiestnenie akcií na pražskej burze, “ povedal Daniel Buryš, finančný riaditeľ skupiny Kofola.

Aby bol umožnený vstup spoločnosti pre obchodovanie na Burzu cenných papierov Praha, dokončuje firma prospekt cenného papiera, ktorý bude v najbližšej dobe predložený na schválenie Českej národnej banke.

Presun sídla holdingu a súvisiace prevody akcií sa uskutočnia formou neverejnej transakcie s tým, že sa na nej budú podieľať len existujúci akcionári. V rámci tejto operácie teda nebudú ponúkané žiadne akcie na úpis verejnosti alebo novým investorom. Prípadná ponuka akcií novým investorom by sa uskutočnila – ak sa tak spoločnosť a jej akcionári rozhodnú – neskôr, a to buď v 4. štvrťroku 2015 alebo v 1. štvrťroku 2016.

Firma už v minulosti uviedla, že prípadná ponuka akcií by sa mohla skladať z emisie nových akcií alebo predaja existujúcich akcií. Táto ponuka by sa mohla skladať z ponuky akcií na burze v Českej republike i v Poľsku, a to vrátane umiestnenia akcií aj na varšavskej burze.

Skupina Kofola je jeden z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov s 8 výrobnými závodmi na 5 európskych trhoch. Celkovo skupina Kofola zamestnáva 2 300 ľudí.

Reštaurácia NaGrilu (zdroj: Spoločnosť Kofola)
Spoločnosť Kofola v tomto roku zahájila nový koncept reštaurácií a otvorila v Prahe svoju prvú reštaurácia pod názvom NaGrilu (zdroj: PR Clinic)

Prečítajte si > Spoločnosť Kofola otvorila v Čechách prvú reštauráciu pod vlastnou značkou NaGrilu

 

Do produktového portfólia spoločnosti Kofola CS patrí tradičný kolový nápoj s originálnou receptúrou Kofola, pramenitá voda Rajec, rad sirupov Jupí, hroznový nápoj Vinea, detské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex a ďalšie tradičné československé značky Chito, Top Topic a Citro Cola. Najnovšími inováciami sú čerstvé ovocné a zeleninové šťavy UGO. V licencii vyrába a distribuuje nápoje RC Cola, Orangina.

Vo februári roku 2013 sa Kofola stala výhradným distribútorom značiek Evian a Badoit pre Českú a Slovenskú republiku a v októbri 2013 oficiálnym distribútorom tradičnej minerálnej vody z liečivého zdroja Vincentka pre slovenské maloobchody a gastronómiu. Od začiatku roku 2015 Kofola exkluzívne distribuuje produkty spoločnosti Rauch v Českej republike a na Slovenku.

Z portfólia značiek spoločnosti Hoop Polska SP z o. o. predávaných na poľskom trhu sú najvýznamnejšie sirupy Paola, Hoop Cola a detské nápoje Jupík. Hlavné značky potom dopĺňajú ovocné nápoje Jupí, Mr. Max, Frutti, vody Arctic, Grodziska a v licencii predávaný nápoj Pickwick.

Najnovším prírastkom do skupiny Kofola je slovinská spoločnosť Radenska, výrobca rovnomenných minerálnych vôd.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu