Spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko získala od chorvátskej spoločnosti Badel 1862 tradičné chorvátske značky sirupov Vočko a nealko nápojov Nara a Inka, ktoré začlení na chorvátskom trhu pod svoju spoločnosť Radenska.

„Sme radi, že budeme naďalej pokračovať v našom obchodnom vzťahu so spoločnosťou Badel, predovšetkým preto, že v chorvátskom trhu vidíme veľký potenciál. Naším ďalším cieľom je rozvinúť v Jadranskom regióne kompletné portfólio nealko nápojov. Starostlivosť o značky s bohatou históriou a tradíciou je špecialitou Kofoly a značky Nara, Inka a Vočko sú skvelým prírastkom do nášho portfólia, „ povedal Marián Šefčovič, generálny riaditeľ spoločnosti Radenska a manažér pre oblasť Jadranu v rámci materskej Kofoly ČeskoSlovensko.

Spoločnosť Kofola akvizíciou s Badel 1862 získala i dohodu o distribúcii nápojov v HORECA segmente, rozšíri tak distribučnú sieť spoločnosti Radenska, ktorá sa nedávno rozšírila i o dohodu na distribúciu nápojov na chorvátskom trhu so spoločnosťou PepsiCo.

Radenska má na chorvátskom trhu silné postavenie, kde je synonymom pre pojem minerálna voda. Jej akvizíciou získala spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko na chorvátskom trhu kľúčové postavenie.

Radenska sa stala súčasťou skupiny Kofola ČeskoSlovensko v marci 2015 a v jej portfóliu je okrem minerálnej vody, i tradičná slovinská ovocná limonáda Ora. Viac informácií.

Spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko zamestnáva 1900 ľudí a má 7 výrobných závodov na Slovensku, v Českej republike, v Poľsku a v Slovinsku.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu