ilustračná foto, zdroj: pixabay.com

Sieť obchodov s oblečením a potravinami Marks & Spencer odchádza zo slovenského trhu, portál SME upozornil, že spoločnosť na to sama upozornila v utorok 8. novembra.

„Marks & Spencer je podľa tržieb 8. najväčším reťazcom s odevmi na Slovensku, tri najväčšie sú C&A (obrat 225 mil. eur), H&M (49 mil. eur) a New Yorker (43 mil. eur),“ uviedol portál SME.

Podľa informácií SME väčšinu z obratu spoločnosti na Slovensku tvorí predaj oblečenia, predaj potravín tvorí len 2,2 milióna eur z celkového obratu, ktorý činí ročne v priemere okolo 16 miliónov eur.

„Naša analýza ukázala, že pokračujúce straty a obmedzené možnosti rastu na trhu spôsobujú neudržateľnosť ďalšieho podnikania na Slovensku,“ povedal pre SME generálny riaditeľ spoločnosti Marks & Spencer pre Česko a Slovensko James Munson.

Podľa denníka je 18,9 milióna eur kumulovaná strata spoločnosti na Slovensku k 31. marcu 2016. Podľa účtovnej závierky spoločnosť na Slovensku platí ročne len za nájom vo svojich predajniach 2,7 milióna eur a 1,1 milióna eur za údržbu priestorov, resp. služby spojené s nájmami.

Prekvapivé je, že spoločnosť na Slovensku na svojej webovej stránke aktuálne hľadá nových zamestnancov na viaceré pozície, ako predavač, alebo vedúci predajne do svojich predajní v Bratislave, Nitre a Košiciach.

Ďalšie predajne má Marks & Spencer v Banskej Bystrici a v Trenčíne, celkovo je ich sedem.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu