Kofola a Pivovarna Laško podpísali v decembri 2014 dohodu o kúpe väčšiny akcií spoločnosti Radenska. Dohoda obsahovala niekoľko odkladacích podmienok, ktoré bolo potrebné splniť pred zaplatením kúpnej ceny a prevodom akcií. Všetky odkladacie podmienky boli splnené, Kofola zaplatila kúpnu cenu a Radenska sa aktuálne stala novým členom skupiny Kofola.

Spoločnosť Radenska sa stala novým členom skupiny Kofola
minerálka Radenska (zdroj: 1st Class Agency)

Valné zhromaždenie spoločnosti Radenska zároveň vymenovalo Jannisa Samarasa, generálneho riaditeľa spoločnosti Kofola, Reného Musilu, prevádzkového riaditeľa, Tomáša Jendřejeka, riaditeľa nákupu a Daniela Buryša, finančného riaditeľa, za nových členov dozornej rady.

Vymenovanie nových členov dozornej rady v Radenskej bolo posledným krokom v procese predaja spoločnosti Radenska. Kofola získala 87,16 % akcií v Radenskej a v najbližších dňoch by mala získať ďalších 6,82 %. Zvyšné akcie budú, v súlade s právnymi predpismi, ponúknuté formou verejnej ponuky na burze.

„Sme nesmierne radi, že sa nám po roku a pol podarilo dokončiť nákup Radenskej. Teraz sa budeme sústrediť na to, aby Radenska získala pozíciu lídra na všetkých trhoch v regióne. Sme presvedčení, že skvelo motivovaný a profesionálny tím v spoločnosti Radenska využije naplno veľký potenciál a vynikajúcu kvalitu minerálnej vody Radenska,“ uviedol Jannis Samaras, generálny riaditeľ skupiny Kofola.

O spoločnosti Kofola ČeskoSlovensko

– je súčasťou skupiny Kofola, jedného z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov so siedmimi výrobnými závodmi na štyroch trhoch strednej a východnej Európy. Celkovo skupina Kofola zamestnáva 2.100 ľudí.

Do produktového portfólia spoločnosti patrí tradičný kolový nápoj s originálnou receptúrou Kofola, pramenitá voda Rajec, rad ovocných nápojov a sirupov Jupí, hroznový nápoj Vinea, detské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex a ďalšie tradičné československé značky Snipp, Chito, Top Topic, Citro Cola a citronela. Najnovšími inováciami sú čerstvé ovocné a zeleninové šťavy Ugo, ošetrené vysokým tlakom a hrejivé nápoje Natelo.

V licencii vyrába a distribuuje nápoje RC Cola, Orangina a Pickwick. Vo februári roku 2013 sa Kofola stala výhradným distribútorom značiek Evian a Badoit pre Českú a Slovenskú republiku a v októbri 2013 oficiálnym distribútorom tradičnej minerálnej vody z liečivého zdroja Vincentka pre české maloobchody a gastronómiu. V minulom roku spustila predaj konceptu na výrobu značkovej domácej limonády Bublimo. Od začiatku roka 2015 Kofola exkluzívne distribuuje produkty spoločnosti Rauch v Českej republike a na Slovensku.

zdroj: 1st Class Agency

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu