zdroj: VLM

VLTAVA LABE MEDIA a.s. (VLM) sa v rámci fúzie zlúčením stáva k 1. júlu nástupníckou spoločnosťou spoločností Grand Real City s.r.o., ANNONCE a.s. a Websitemaster a.s., ktoré spätne k dátumu 1. 1. 2018 zanikli, ako vyplýva z projektu zlúčenia uloženého v Zbierke listín.

VLTAVA LABE MEDIA, a.s. je druhé najväčšie české vydavateľstvo s trhovým podielom 17% trhu. Je súčasťou investičnej skupiny Penta Investments, do ktorej patrí aj najväčšie slovenské vydavateľstvo News & Media Holding.

„Začlenením pôvodne dcérskych spoločností VLM priamo do jej štruktúry dôjde, okrem zdieľanie kapacít a know-how ľudských zdrojov, tiež k efektívnejšiemu finančnému riadenie dotknutých firiem, jednotnému riadenie systémov správy a nakladania s dátami v rámci GDPR a predovšetkým k efektívnejšej spolupráci v rámci obchodných tímov a cross-sellingu produktov, “ uviedla Dominika Kalinová, finančná riaditeľka a členka predstavenstva VLM.

Vo všetkých prípadoch sa jedná o spoločnosti, ktoré už VLM v minulosti získala a bola ich jediným akcionárom.

Spoločnosť ANNONCE a.s., vydavateľa tlačeného titulu a prevádzkovateľa online verzie riadkovej inzercia, kúpila VLM ku koncu roka 2017. Výkonnou riaditeľkou, zodpovednou za všetky aktivity pod značkou Annonce, t.j. prevádzkovanie inzertného webe annonce.cz aj vydávanie rovnomenných inzertných novín, aj naďalej zostáva Lenka Čierna.

Akvizícia Grand Real City, s.r.o. bola dokončená tiež tesne pred koncom roka 2017 a znamenala pre VLM ďalšiu expanziu v sektore riadkovej inzercie.

Výkonnou riaditeľkou zodpovednou za prevádzku realitného portálu realcity.cz, aj za vydávanie tlačených realitných magazínov aj naďalej zostane Barbara Podlahová.

Akvizíciou oboch spoločností VLM výrazne posilnila svoje postavenie na trhu v odvetví riadkovej inzercie, tzv. Classifieds služieb.

Spoločnosť Websitemaster, a.s., poskytujúca služby v oblasti tvorby webových stránok, prešla do štruktúry vydavateľstva už v roku 2013 v súvislosti s akvizíciou spoločnosti Sanoma. Riadením všetkých aktivít v tejto oblasti je ďalej poverený Radek Kolínský.

VLM je ďalej stopercentným vlastníkom v spoločnostiach AdActive, s.r.o., Webfarm s.r.o. a EBM system s.r.o., a od júna 2018 tiež v spoločnosti Slovenská distribučná a.s., 35%-ný podiel VLM vlastní v spoločnosti Prvá novinová spoločnosť a.s.

VLTAVA LABE MEDIA, a.s. je druhé najväčšie české vydavateľstvo s trhovým podielom 17% trhu. Je súčasťou investičnej skupiny Penta Investments, do ktorej patrí aj najväčšie slovenské vydavateľstvo News & Media Holding.

VLTAVA LABE MEDIA vydáva titul Deník, najčítanejší spravodajský denník v Českej republike a lifestylové tituly Glanc, Story, Gurmet, Kondícia, National Geographic, dvojmesačník Kreativ Praktická žena, tradičné tituly Týždenník Kvety, Vlasta, Prekvapenie a mesačník Dom a záhrada.

VLTAVA LABE MEDIA vydáva najväčší počet televíznych časopisov TV magazín, TV star, TV mini, TV expres a krížovkárov TV magazín. Súčasťou portfólia sú online tituly www.annonce.cz, www.denik.cz, www.dotyk.cz, www.kafe.cz, www.tipcars.com, www.cars.cz a www.automix.cz.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu