V decembri 2016 sme ako prví informovali, že za politickým hnutím Progresívne Slovensko sa skrývajú ľudia z denníka N a majiteľ denníka N, ale aj člen redakčnej rady denníka N Michal Meško, ktorý je zároveň majiteľom kníhkupectva Martinus.sk a na vznik politického hnutia prispel sumou 28 tisíc eur. Sponzorom politického hnutia je i country manager spoločnosti Google Rasťo Kulich, ktorý prispel finančnou čiastkou 12 tisíc eur.

Majiteľ „nezávislého“ denníka N má zjavne politické záujmy, ak sa rozhodol okrem vzniku denníka N sumou 1,2 miliónov eur podporiť aj vznik politického hnutia Progresívne Slovensko.

Na Slovensku pritom už nežije, zdržuje sa dlhodobo v USA. Nové politické hnutie finančne podporil aj člen redakčnej rady denníka N Michal Meško, majiteľ kníhkupectiev Martinus.sk/Foxford a medzi zakladajúcimi členmi politického hnutia je i Zora Jaurová, ktorá je zároveň členkou redakčnej rady denníka N a Michal Truban zo spoločnosti WebSupport, ktorý prispel tiež sumou 28 tisíc eur.

Anton Zajac je majiteľom denníka a členom predstavenstva spoločnosti Denník N, a.s. spolu s majiteľmi Lukášom Filom, riaditeľom vydavateľstva a Tomášom Bellom, zástupcom šéfredaktora denníka N.

Anton Zajac je zároveň i spolumajiteľ softvérovej spoločnosti ESET, a žije dlhodobo v USA, tak ako i ďalší zo zakladateľov hnutia Michal Truban z WebSupport.

Spoločne so spolumajiteľmi ESET Anton Zajac prispel na rozbeh denníka N nenávratnou pôžičkou vo výške 1,2 miliónov eur, zároveň je i zakladateľom politického hnutia Progresívne Slovensko. > Čítaj viac.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu