foto koláž: mediawatch.dog, zdroj foto blesk: pixabay.com

Po tom čo Rudolf Vasky zverejnil video s reportérkou JOJ Danou Strculovou, v ktorom jej sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin adresuje komplimenty, novinár SME Matúš Burčík nesprávne predpokladal, že video zverejnil novinár Martin Daňo a odvtedy útočí voči nemu na Facebooku a na stránkach opozičného denníka SME, kde publikuje tendenčné články, ktoré obsahujú informácie nielen o Daňovi, ale aj o jeho kolegovi Rudolfovi Vaskom, s ktorým pravidelne pripravujú talkshow Takže tak.

Celý spor medzi obomi novinármi Daňom a Burčíkom sa začal ešte 19. apríla tohto roku, keď Rudolf Vaský zverejnil na YouTube video pod názvom „Danka z TV JOJ“.

Video znázorňuje situáciu, ktorá sa odohrala na chodbách Najvyššieho súdu SR, keď sudca trestného kolégia Štefan Harabin čakal na vynesenie rozsudku. Počas toho si doberali redaktorku televízie JOJ a zahŕňali ju komplimentmi. Nemuselo jej to byť ale príjemné.

„Martin Dano zverejnil video, na ktorom spolu s Harabinom a Vaským sexuálne útočia na redaktorku Joj. Vaský k nej dokonca prichádza s tým, že ju chce pobozkať. Žene je to očividne nepríjemné. Situácia sa odohrávala na chodbe súdu, kde bolo viacero novinárov. Nikto sa kolegyne nezastal,“ reagoval na zverejnené video Matúš Burčík, vedúci redakcie domáceho spravodajstva SME na sociálnej sieti Facebook

> Pozrite si predmetné video

Následne Martin Daňo zverejnil na svojom facebookovom profile reakciu a nazval Burčíka homosexuálom. „Meno Matúš Burčik som nikdy nepočul ale vzhľadom k statusu čo tu napísal – som ho hneď zaradím do skupiny frustrovaných, obrátených (4-percentných) a rozumovo obmedzených ľudí… Novinárka Prušová z dennika N – mu tam píše celé story o tom, ako je pohoršená tým, že na súdy a mediálne zaujímavé spory chodím ja, či ktokoľvek z vás, že ich (kvalitných novinárov) týrame, urážame a rušíme ich „novinársku“ prácu…,“ napísal Daňo.

Burčík vzápätí reagoval sériou článkov, ktoré zverejnil denník SME, ktoré majú, podľa nás, za cieľ zdiskreditovať novinára Daňa.

Daňo vzápätí na konanie Burčíka reagoval 15. júla na sociálnej sieti, keď napísal „Ten prihlúply šéf-aktivista zo SME – Matúš Burčík – si nedá pokoj :-) tento týždeň už som bol vo SME 2x – vždy s cieľom negatívne vykresliť mňa či Harabina. S Mišunom som nikdy nič nezorganizoval – ale asi tak v blízkom čase spravím….,“ reagoval na konanie Burčíka novinár z GINN.PRESS-u, Martin Daňo na sociálnej sieti.

repre foto: Martin Daňo

„Podľa mňa je to rozumový obmedzenec. S Mišunom som nikdy nič zorganizoval… Raz som ho stretol v parlamente ako čerstvo vymenovaného asistenta a rozhodol sa podporiť Ginn sumou 200 eur. A potom nás pozval na jeho akciu rečniť občanom o genocíde a exekúciách do Trnavy…Ale ja spolu s Mišunom som nikdy nič spolu neorganizoval. Je to klamár,“ reagoval pre mediawatch.dog na tvrdenia Burčíka Martin Daňo, novinár a zakladateľ GINN.PRESS.

Marián Mišún je poslaneckým asistentom Martina Beluského z politickej strany ĽS – Naše Slovensko.

Krátko predtým ešte 10. júla Martin Daňo na facebooku napísal názor v ktorom reagoval na informácie, ktoré uviedol Burčík vo svojom článku s názvom „Do boja s extrémizmom zasiahol aj Harabin“.

„Matúš Burčík – tento má absolútnu averziu na mňa a už som avizoval, že sa na ňom pracuje… :-) Tento aktivista zo SME splodil tento článok – ja nie som novinár, Harabin vraj ide kandidovať za župana :-) (čo už odporuje logike a sám Harabin vylúčil už x-razy) a dokonca spája mňa s údajnými extrémistami a s Harabinom spolu :-) Toto sú skutočné konšpirácie :-) ktoré sa dokážu zrodiť len v narušenej hlave Burčíka :-),“ napísal Martin Daňo.

Matúš Burčík pre mediawatch.dog reagoval: „Keďže s pánom Danom nemám žiaden spor, nemám sa k čomu vyjadrovať. Článok, z ktorého ste zrejme čerpali, nie je o pánovi Danovi, ale o sudcovi Harabinovi, ktorý je osobou verejného záujmu,“ povedal.

Martin Daňo je novinár, ktorý šéfuje investigatívnemu webu GINN.press na ktorom informuje verejnosť prevažne o kauzách zo súdnej oblasti.

Spolupracuje s kontroverzným občianskym aktivistom Rudolfom Vaským na satirickej youtuberskej relácii pod názvom Takže tak!, za ktorú v minulosti čelili viacerým súdnym podaniam ale i trestným oznámeniam.

Matúš Burčík sa „narodil sa v roku 1976 v Bratislave a s remeslom začal v roku 1994 ako asistent produkcie spravodajstva STV. Neskôr bol redaktorom domáceho spravodajstva v televízii VTV a Tlačovej agentúre SR. V rokoch 2003 až 2010 pracoval v denníku Pravda ako redaktor a vedúci regionálneho spravodajstva. Do denníka SME nastúpil v septembri 2010. Väčšinu voľného času trávi so svojim psom – anglickým buldogom Neom,“ ako uvádza sa v krátkej vizitke na webe denníka SME.

Martin Daňo nám zaslal do redakcie aj tieto videá, ktoré vysvetľujú jeho vzťah k Mišunovi:

Martin Daňo: „Ako nás Mišun podporil“:

Martin Daňo: „A tu je prednáška, kde nás pozval ako prednášateľov – on organizoval, my sme len prišli hovoriť tam, žiadna spoluorganizácia.“ V skutočnosti ale prednášku organizoval Rudolf Vasky a Marián Mišún ju finančne podporil a zúčastnil sa na jej (informácia odznela priamo na prednáške):

REKLAMAadv.:

3 KOMENTÁRE

  1. V článku Medaiwatch ete treba vytknúť informáciu o organizátorovi prednášky v Trnave – neorganizoval ju Vaský, ale Mišún. Vaský a ja sme boli len hostia – prednášajúci… a tiež je nepravda, že som Burčík označil za homosexuála – napísal som „obrátený 4%“ – to môže byť aj hlupák a podobne.. :-)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu