ilustračná foto, zdroj: pixabay.com

Stanice Sport1 a Sport2 venujú priestor stále populárnejšiemu americkému futbalu už niekoľko rokov. Popularita priamych prenosov z NFL každým rokom stúpa vďaka erudovaným komentátorom, ktorí dokážu priblížiť divákovi tento u nás stále ešte nie príliš rozšírený šport veľmi zábavnou formou. A keďže je pre ne divácky záujem kľúčový, zaradili od sezóny 2019 do programu po novom i zápasy veľmi obľúbenej univerzitnej ligy NCAA.

NFL patrí medzi hlavné akvizície staníc Sport1 a Sport2 už od roku 2010. Odvtedy mohli diváci počas prenosov zažiť mnoho dobrodružstiev, obľúbiť si tento krásny šport a porozumieť mu. Prežívali elektrizujúce súboje tradične počas pondelkových a štvrtkových nocí, nedeľných futbalových maratónov, strhujúcich zápasov play-off a pompéznych SuperBowlov.

Diváci spoznali osem rôznych šampiónov vrátane trojnásobných majstrov New England Patriots s na čele s Tomom Bradym, najväčšou ikonou amerického futbalu súčasnosti. V komentátorskom tíme si obľúbili šesticu nadšených, profesionálnych komentátorov, ktorí pravidelne sprostredkovávali informácie, emócie a radosť z tohoto športu.

Na Martina Hamzu, Jindřicha Rajchla, Standu Jantoša, Honzu Dundáčka, Tomáša Křížka a Honzu Štieglera sa môžu diváci tešiť i naďalej. Už 5. septembra 2019 odštartuje na Sport1 a Sport2 nová sezóna NFL.

Dokážu slávni Pats nadviazať na svoj posledný úspech? Dokáže nestarnúci Brady naozaj zázraky? Nová sezóna bude unikátna hneď z niekoľkých dôvodov. Ide totiž o jubilejný 100. ročník NFL a na divákov čaká celý rad osláv a sprievodných akcií.

Všetko to odštartuje tzv. Kickoff Game medzi tímami Chicago Bears a Green Bay Packers a absolútny víťaz vzíde zo SuperBowlu LIV s magickým dátumom 2.2. 2020, ktorý sa uskutoční na Hard Rock Stadium v Miami na Floride.

Opäť sa môžete tešiť na obvyklú porciu zápasov počas pondelkových Monday Night Football, štvrtkových Thursday Night Footbal a dvoch až troch nedeľných prenosov. Chýbať nebude ani tradičný zostrihový magazín NFL Game Day.

Od novej sezóny zaradili do portfólia programov Sport1 a Sport2 aj veľmi obľúbenú univerzitnú ligu amerického futbalu NCAA, ktorá sa v sledovanosti môže porovnávať so samotnou NFL. „Univerzitný futbal sa v Spojených štátoch teší obrovskej popularite, v niektorých oblastiach je dokonca obľúbenejší ako profesionálna NFL,“ podotýka skúsený komentátor NFL na Sport1 a Sport2 Martin Hamza.

NCAA ponúka dravosť, nasadenie a ako doplnok k NFL je priam ideálnou voľbou. „NFL na rozdiel od ostatných severoamerických profesionálnych líg (NBA, NHL, MLB) nemá žiadny nižší systém farmárskych tímov, takže cesta do nej vedie, až na úplné výnimky, jedine cez univerzitnú súťaž. vďaka tomu majú zápasy NCAA kvalitu, často úplne fantastickú atmosféru, divácku kulisu a každoročne ponúka veľmi sledované zápasy dlhodobých rivalov,“ dodáva Hamza.

V NCAA si nájdu to svoje nielen diváci „začiatočníci“, ktorí iba prenikajú do tajov a krás tohoto športu, ale aj tí z radov odborníkov či zarytých fanúšikov. „NCAA je zaujímavá aj tým, že ponúka oveľa viac herných štýlov a konceptov, ako je možné vidieť v NFL a môžeme sa tak trešti na skvelú zábavu,” doplnil Hamza.

Diváci sa môžu tešiť na dva prenosy týždenne plus pravidelný hodinový zostrihový program. V priebehu decembra odvysielajú stanice Sport1 a Sport2 až 8 zápasov Championship Bowl, následne semifinálové zápasy aj januárové National Championship Final Game.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu