Sezóna 2015 Formule 1 je už predo dvermi, po niekoľkomesačnej zimnej pauze. Najbližšie tri ročníky si ju budú môcť slovenskí diváci vychutnať na športových kanáloch Sport1 HD a Sport2 HD. Fanúšikovia sa môžu tešiť na viacero noviniek – prenosy v HD kvalite, dvojjazyčný komentár, profesionálne analýzy zo štúdia a on-site reportéra, ktorý sprostredkuje inside informácie priamo z dejiska pretekov. Piatkový tréning a sobotnú kvalifikáciu (13. a 14. marca) na prvú Veľkú cenu v austrálskom Melbourne môžu vidieť fanúšikovia na stanici Sport1/Sport1 HD, nedeľné preteky (15. marca) pôjdu o 6.00 hod na Sport2 /Sport2 HD. Repríza bude na Sport2 a Sport2 HD od 13:00 hod a 16:00 hod.

Športový kanál Sport1 HD a Sport2 HD predstavili komentátorský tím Formule 1
zdroj foto: EFCOMFanúšikov hrmiacich motorov čaká v tejto sezóne viacero noviniek. Sport1 HD a Sport2 HD ponúkne divákom možnosť sledovať všetky tréningy, kvalifikácie a preteky v HD kvalite. Novinkou je bude tiež podrobná štúdiová profesionálna analýza a on-site reportér, ktorý bude prinášať to najhorúcejšie z väčšiny Veľkých cien. Detailný zoznam všetkých operátorov poskytujúcich športové programy  > pozri

„Sme radi, že naše športové kanály Sport1/Sport1 HD a Sport2/Sport2 HD majú tak široké pokrytie v ČR i SR. Každý fanúšik Formule 1 má teda možnosť sledovať tento jedinečné podujatie z pohodlia svojho domova,“ povedal Evžen Chlanda, country manager AMC Networks International pre ČR a SR.

[message_box title=“Odporúčame:“ color=“red“] > Rozhovor – Evžen Chlanda: Formula 1 je pre nás zo športových prenosov absolútna priorita pre rok 2015[/message_box]

Diváci určite ocenia i zostavu komentátorov. Českí a slovenskí fanúšikovia efjednotky sa môžu tešiť na komentáre a analýzy vo svojom rodnom jazyku. Profesionálnu analýzu pretekov priamo v štúdiu ponúkne dvojica ostrieľaných automobilových pretekárov, Štefan Rosina spolu s Janom Charouzom. Slovenským komentátorom bude dobre známy Štefan Eisele (v ČR bude komentovať T. Richtr). Súčasťou tímu je i Ondřej Voršilka, on-site reportér, ktorý bude prinášať reportáže a vstupy priamo z dejiska Veľkých cien.

Všetci komentátori budú zároveň aktívni a pravidelne reagovať na divácke otázky na facebooku SportTV a blogu Sport1 HD a Sport2 HD na webe  > pozri. So železnou pravidelnosťou sa s divákmi podelia tiež o svoj pohľad na Formulu 1, prinesú odbornú analýzu a zodpovedia všetky dotazy.

„Nemôžeme sa dočkať 15. marca a začiatku novej sezóny Formule 1 na staniciach Sport1 HD a Sport2 HD. Prinesieme Formulu 1 v takej kvalite, akú si zaslúži: moderné štúdio, najlepších domácich komentátorov, reportér priamo na mieste diania a HD kvalita len demonštrujú náš záväzok k tejto fantastickej športovej udalosti. Našim cieľom je poskytnúť taký zážitok, ktorý umocní divácky zážitok z týchto napínavých závodov,“ povedal Levente B. Málnay, výkonný riaditeľ spoločnosti AMC Networks International Central Europe.

Komentátorský tím Formule 1:

Štefan Rosina
Štúdiový analytik, spolukomentátor
Štefan bol jedným z najúspešnejších slovenských automobilových pretekárov, v seriáli MS Porsche Cup odjazdil kompletných sedem sezón na okruhoch, kde sa jazdili preteky Formule 1. Jeho najlepším výsledkom v kariére bola bronzová pozícia v celkovom hodnotení šampionátu v roku 2009 za tím Walter Lechner Racing.

Po viac ako šestnástich rokoch sa Štefan rozhodol naplno venovať komentovaniu prenosov z Formule 1, a preto zasadne do kresla štúdiového analytika, aby priniesol najmä slovenskému publiku nový a svieži pohľad na každú Veľkú cenu.

„Veľmi ma teší dôvera a hlavne príležitosť, ktorú mi Sport1 HD a Sport2 HD dali. So Štefanom Eiselem sme už zohraná dvojica, máme za sebou dva roky úspešnej spolupráce a myslím si, že v tomto smere si rozumieme a vieme sa dopĺňať. Predpokladám, že nás čaká zaujímavá sezóna a štartové pole bude vyrovnané. Už sa nemôžem dočkať prvých pretekov v Melbourne,“ povedal Štefan Rosina

Štefan Eisele
Komentátor
30-ročný skúsený redaktor športového spravodajstva odchovaný na nezabudnuteľných súbojoch Häkkinena so Schumacherem prinesie úplne iste zaujímavý pohľad na preteky Formule 1, ktorú sleduje už viac ako 18 rokov. Súčasnú éru F1 naviac považuje za to najzaujímavejšie obdobie. Dva posledné ročníky spolukomentoval F1 na slovenskej televízii a viedol niektoré priame prenosy a štúdio pred začiatkom veľkých cien.
V roku 2014 si dokonca sám zajazdil vo Formuli Renault 2,0 na Slovakiaringu.

Tomáš Richtr
Hlavný (štúdiový) moderátor a komentátor
Tomáš Richtr sa Formuli 1 začal profesne venovať v roku 1998, keď prispieval na novo vznikajúce spravodajské weby. Jeho záujem sa sústredil nielen na dianie na samotnej závodnej dráhe, ale i na organizačné zákulisie a udalosti s ním spojené.

Jeho hlas bolo možné prvý raz počuť pri národných pretekoch ČR alebo pretekoch DTM, GT alebo WTCC na Automotodrome v Brne dva roky pred tým, než sa presunul do televízie. Tam sa venoval šampionátom IndyCar, Le Mans, F3000 i A1 GP. Od roku 2008 začal najsledovanejší šampionát motoršportu i komentovať. A to mu vydržalo dodnes.

Pre sezónu 2015 bude Tomáš Richtr spolupracovať so spoločnosťou AMC Networks International, prevádzkovateľom športových staníc Sport1 HD a Sport 2 HD, nielen na pozícii komentátora prenosov F1, ale tiež ako moderátor predpretekových Štúdií F1.

„Vždy som krútil hlavou nad stovkami tých tlačových správ, v ktorých bolo povedané, ako sú pretekári F1 nadšení z novej výzvy napríklad pri zmene tímu. Ale ja naozaj som!“ tvrdí Tomáš Richtr.
„Som nadšený rozsahom, ktorý chce AMC Formuli 1 venovať. Predpretekové Štúdio F1 bude hodinové a svoje analýzy v ňom budú ponúkať experti Jan Charouz a Štefan Rosina. Televízia bude mať na mnohých pretekoch svojho redaktora, takže budeme mať informácie z prvej ruky. Vysielať sa budú všetky jazdy bez výnimky. Naviac v obrazovej kvalite HD. Podľa môjho názoru dostať ľudí k Formuli 1 ešte bližšie by bolo už naozaj ťažké.“

Jan Charouz
Štúdiový analytik, spolumoderátor
Jan začal pretekársku kariéru v siedmich rokoch na motokárach triedy Comer 80, v ktorých súťažil päť rokov. V roku 2000 prestúpil do triedy ICA-J a vo svojej druhej sezóne získal tretie miesto v medzinárodnom šampionáte Českej republiky. V roku 2002 pretekal v triede Ford Fiesta v Medzinárodných majstrovstvách Českej republiky v pretekoch automobilov na okruhoch. Spoločne s Erikom Janišom skončili prví a stali sa najmladšími majstrami v histórii šampionátu.
Jan Charouz za svoju kariéru nazbieral veľké množstvo titulov a víťazstiev a získal i cenu FIA Talent roku.
Jan bude veľkým prínosom pre novú Formulu 1 na športových staniciach Sport1 HD a Sport2 HD, a to hlavne vďaka mnohoročným skúsenostiam nazbieraným priamo za volantom. Jan Charouz bude hlavným analytikom, ktorý prinesie do rozboru pretekov vždy niečo nového a bude schopný sa pozrieť na celú situáciu z úplne iného pohľadu – pohľadu jazdce.

„Som poctený príležitosťou stať sa členom tímu novej F1 na staniciach Sport1 HD a Sport2 HD. V motoristickom prostredí sa pohybujem veľmi dlho a za tú dobu som nazbieral veľa skúseností, a teraz sa o ne konečne môžem podeliť aj s divákmi. Už sa neviem dočkať,“ konštatoval Jan Charouz.

Ondřej Voršilka
On-site redaktor
Ostrieľaný redaktor so záujmom o motošport, ktorý pôsobí na Sport1 HD a Sport2 HD už niekoľko rokov, prinesie fanúšikom burácajúcich motorov tie najhorúcejšie novinky priamo z miesta diania Veľkej ceny. Spolu s Ondřejom nahliadneme pod pokrievku Formule 1, a to rovno z prvej triedy. Na poli motor športu komentoval seriály formule BMW, Porsche Super Cup, sérii X fighters vo freestyle motokrose, svetovú sériu enduro a mnoho ďalších.
„Od malička ma to ťahalo k motoršportu. Motokáry, amatérska rallye, všetko, čo smrdelo benzínom, ma zaujímalo. A keďže F1 je v tomto odvetví absolútny vrchol, je mi cťou, že môžem byť na Sport 1 HD a Sport2 HD pri tom a prinášať Vám tie najzaujímavejšie informácie priamo z dejísk Veľkých cien,“ hovorí Ondřej Voršilka.

Športový kanál Sport1 HD a Sport2 HD predstavili komentátorský tím Formule 1 - obr.
zdroj foto: EFCOM

Program prenosov z Veľkej ceny Austrálie a ako si naladiť Sport1 HD a Sport2 HD pred začiatkom sezóny Formule 1:

[message_box title=““ color=“red“]

Program prenosov z Veľkej ceny Austrálie:

piatok 13.3. 2:30 Tréning 1 – LIVE Sport1 HD
– záznam 13.3. 17:45 Sport1
piatok 13.3. 6:30 Tréning 2 – LIVE S1HD
– záznam13.3. 19:15 S1

sobota 14.3. 4:00 Tréning 3 – LIVE Sport1HD
– záznam 14.3. 12:15 Sport1
sobota 14.3. 7:00 Kvalifikácia – LIVE Sport1HD
– záznam 14.3. 14:45 Sport1

nedeľa 15.3. 5:00 preview, 6:00 VC Austrálie – LIVE Sport2HD
1.záznam 13:00 preview, 14:00 preteky Sport2HD
2.záznam 19:00 preview, 20:00 preteky Sport2HD

Dostupnosť Sport1/Sport1 HD a Sport2/Sport2 HD:

Športový kanál Sport1 HD a Sport2 HD predstavili komentátorský tím Formule 1 - obr.2

 

Detailný zoznam všetkých operátorov poskytujúcich športové programy > pozri

[/message_box]

O spoločnosti AMC Networks:

Spoločnosť AMC Networks Inc. sa už viac ako 30 rokov venuje produkcii kvalitných filmov a relácií, vlastní a prevádzkuje niekoľko populárnych a oceňovaných značiek v oblasti platenej káblovej televízie. AMC, IFC, SundanceTV, WE tv, a IFC Films produkujú relácie, ktoré sú výrazné, zaujímavé, kulturne relevantné a oslovujúce divákov naprieč rôznymi spoločenskými skupinami. Spoločnosť tiež prevádzkuje globálnu divíziu, AMC Networks International.

2 KOMENTÁRE

  1. Prečo nenechajú komentátori divákom TV užívať si sport, ale sústavne kecajú o svojich
    dojmoch čo by mali športovci robiť (napr. „mali by nejakým spôsobom“, „musia to zmeniť“ a pod. – komu to hovoria?) Alebo komentujú to, čo diváci vidia a tak znehodnocujú športový zážitok. Komentovanie pre radových divákov by nemal byt metodický výklad alebo analýzy, ale len sem-tam poznámka o zaujímavých situáciách na ihrisku. Metodiku nech si nechajú pre poslucháčov FTVŠ alebo trénerov.
    Zuzana

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu