foto: Aktuality.sk

Podcast pod značkou Nahlas začal vychádzať od septembra 2018. Prináša
informácie, analýzy a rozhovory z domácej a zahraničnej politiky, ale i odhalenia investigatívneho tímu Aktuality.sk. Moderuje ho Peter Hanák.

V utorok 17. septembra si čitatelia Aktuality.sk mohli vypočuť nový podcast s názvom Ráno Nahlas. V jeho prvej časti sa bývalý moderátor Slovenského rozhlasu Jaroslav Barborák venoval hrozbám ekonomickej krízy.

V relácii vyspovedal taxikára, experta INESS Juraja Karpiša, ale i šéfa Rady pre rozpočtovú zodpovednosť Ivana Šramka.

Jaroslav Barborák pôsobil v RTVS ako moderátor spravodajského Rádiožurnálu a relácií K veci a Z prvej ruky. Z RTVS musel odísť v júni 2019, pretože mu nepredĺžili externú zmluvu.

Do redakcie Aktuality.sk nastúpil od 2. septembra 2019, spolu s Braňom Dobšinským, ktorý tiež musel nechcene z RTVS odisť. Pri moderovaní nového podcastu Ráno Nahlas sa budú obaja striedať.

Ranný podcast Dobré ráno konkurenčného spravodajského portálu SME.sk funguje už od októbra 2017 a patrí medzi najpočúvanejšie, je preto predpoklad, že sa rovnako bude dariť aj novému podcastu portálu Aktuality.sk.

Podcasty si v zahraničí nachádzajú veľké množstvo poslucháčov a rovnaký trend má aj počúvanosť podcastov pod značkou SME. „Podcasty počúvajú najmä mladí a vysokoškolsky vzdelaní ľudia do 35 rokov. Tvoria polovicu publika,“ uviedlo SME v publikovanom prieskume.

Pilotným podcastom denníka SME bol práve denný spravodajský podcast pod názvom Dobré ráno, nasledovali denný vedecký podcast ZOOM, ktorý vzniká v spolupráci s Rádio_FM, ďalej týždenné podcasty Klik, Index, Za volantom, Tech_FM, Všesvet, Pozeráme Game of Thrones, alebo Medzi nami.

V auguste 2019 dosiahol podcast Dobré ráno svoj rekord, keď bežný diel počúvalo až 22-tisíc poslucháčov. „Spolu dosiahli všetky podcasty SME počúvanosť za mesiac takmer jeden milión prehratí (937 181),“ uviedlo SME.

Pozrite si grafy čítanosti SME.sk a Aktuality.sk, podľa prieskumu AIM monitor za august 2019:

Vypočujte si prvú časť nového podcastu s Jaroslavom Barborákom (17.9.):

Vypočujte si druhú časť nového podcastu s Braňom Dobšinským (18.9.):

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu