repro foto: titulka Dobrenoviny.sk

Spravodajský portál Dobrenoviny.sk je špecifický tým, že na ňom čitatelia nájdu len samé dobré správy. Po tom čo ešte v septembri 2016 prešiel redizajnom, dosiahol aktuálne zvýšené čísla v čítanosti.

„Dobré noviny zažili vo februári rekordnú návštevnosť. Podľa štatistík Google Analytics portál s pozitívnymi správami navštívilo 1 319 317 používateľov, ktorí spolu zobrazili 3,9 milióna stránok. Podľa iného nezávislého auditu AIMmonitor Dobré noviny navštívilo 700 506 reálnych užívateľov, ktorí spolu zobrazili 3,8 milióna stránok. S týmto výsledkom sa Dobré noviny stali desiatym najčítanejším obsahovým webom na Slovensku a celkovo osemnástym najnavštevovanejším webom spomedzi všetkých slovenských webov,“ uviedla na svojom webe redakcia Dobrých novín.

Vo februári 2017 tak podľa výsledkov výskumu AIMmonitor web Dobrenoviny.sk predbehol v čítanosti aj takých hráčov ako Teraz.sk, DennikN.sk, alebo eTrend.sk.

Podľa AIMmonitora portál Dobrenoviny.sk pred redizajnom čítalo v priemere mesačne len viac ako 508 tisíc unikátnych návštevníkov (1-8/2016).

„Nový dizajn vznikal na základe množstva meraní a testov, ktorým boli Dobré noviny v posledných mesiacoch podrobené. Získali sme cenné dáta o tom, ako čitatelia používajú náš web a vďaka tomu sa dokážeme lepšie prispôsobiť ich potrebám,” povedal v priebehu redizajnu manažér portálu Róbert Sedlák.

Podľa portálu Živé.sk, ktorý spravil štatistiku, vo februári 2017 so svojím webom denník N stratil až 12 percent svojich čitateľov.

„Poklesom dokázali tentoraz odolať len tri servery. Patria medzi nich Markíza.sk so ziskom približne 5,3 percenta, DobréNoviny.sk s rastom vyše jedenásť percent a Funradio.sk, ktoré si polepšilo o necelé percento,“ uviedol portál Živé.sk.

„Sme presvedčení, že formát pozitívneho spravodajstva má veľkú budúcnosť a rastúca tendencia našej návštevnosti to potvrdzuje. Je nám cťou, že sme tento formát priniesli na Slovensko ako prví a darí sa nám ho úspešne prevádzkovať už piaty rok,“ povedal pre portál Dobrenoviny.sk ich manažér Róbert Sedlák.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu