Do portfólia spoločnosti Zoznam patrí viac ako 40 online produktov. Jedným z najdôležitejších a zároveň najznámejších je zoznam odkazov internetu Zoznam.sk, ktorého história sa datuje od roku 1997, keď vznikol ako vôbec prvý internetový vyhľadávač na Slovensku.

Odvtedy ubehlo už veľa času, zmenilo sa on-line prostredie internetu a zmenil sa aj Zoznam.sk. Súčasným vlastníkom internetového portálu Zoznam.sk je spoločnosť Slovak Telekom, ktorá ho kúpila v roku 2005.

Jedným z najnovších prírastkov v produktovej ponuke internetového portálu Zoznam.sk, je web Glob.sk.

Hoci na prvý pohľad sa môže zdať, že Glob.sk a Topky.sk z portfólia Zoznamu majú rovnaké zameranie, pretože obidva portály prinášajú spravodajstvo, ich poslanie je ale iné.

„Glob.sk má za cieľ doplniť portfólio Zoznamu o web so zameraním na politické a ekonomické spravodajstvo a publicistiku, ktoré ide viac do hĺbky. Oproti serveru Topky.sk, ktorý ponúka čitateľom atraktívne správy s dôrazom na aktuálnosť a denne generuje množstvo článkov, zámerom portálu Glob.sk je prinášať požívateľom odborné informácie a názory z politického diania. Primárne publikum, ktoré ešte stále budujeme, nie je masové, ale obsah portálu má byť určený skôr pre náročnejšieho čitateľa,“ uviedla pre mediawatch.dog Andrea Mlynárová, PR & Marketing manager spoločnosti Zoznam.

Portál Glob.sk okrem ekonomického a politického spravodajstva ponúka čitateľom aj rubriku na odľahčenie, v ktorej sa venuje citátom a vtipom dňa.

Momentálne na spravodajskom portáli dominuje téma župných volieb, ktoré súvisia s regionálnou politikou, ktorej by chceli v budúcnosti na portáli venovať ešte viac priestoru.

„Spravodajstvo pokrýva najmä domácu a zahraničnú situáciu v politike a ekonomickej sfére. Plánujeme sa na pomerne veľkom priestore venovať regionálnemu spravodajstvu. Aktuálne je mnoho článkov venovaných župným voľbám. V budúcnosti vidíme Glob.sk ako platformu, ktorá bude atraktívna pre odborných prispievateľov,“ dodala pre mediawatch.dog Andrea Mlynárová.

Redakčný tím Glob.sk je v súčasnosti tvorený najmä externými prispievateľmi. Keďže v dnešnom svete plnom rôznych foriem internetového spravodajstva, je dôležité odlíšiť sa od početnej konkurencie, aj portál Glob.sk má okrem rozšírenia priestoru pre prinášanie väčšieho množstva správ z regionálnej politiky, ďalšie plány.

„(Nie len) mienkotvorné médiá sa časom vyprofilujú a oslovujú publikum, ktoré v istom smere inklinuje k určitému svetonázoru. Ambíciou Glob.sk je vytvoriť priestor s pestrou paletou názorov,“ priblížila pre mediawatch.dog ambície spravodajského portálu Andrea Mlynárová.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu