Gustáv Murín (autor foto: Martina Kinčešová, zdroj foto: G.M.)

Žije médiami, knihami a blogovaním. Gustáv Murín je slovenský prírodovedec, biológ, spisovateľ, esejista, publicista, dramatik a scenárista. Aktuálne sa stretol s cenzúrou zo strany vydavateľstva Perex, ktoré vydáva denník Pravda, či Parlamentné listy.

„Dlhodobo tvrdím, že internet je posledným útočiskom slobody prejavu. Preto sa ho Globalizačná klika (alias Deep state, ako to pomenoval prezident Trump) tak bojí. Čakal som, kedy a ako sa ma pokúsia umlčať, ale pochopiteľne som neveril, že sa tak stane na Pravda.blog, kde mám takmer 2,5 milióna čítaní. A predsa anonymný administrátor zablokoval môj článok,“ uviedol Gustáv Murín.

„Neverím veľmi, že by táto hyper-aktivita anonymného administrátora bola v súlade so želaním majiteľov denníka Pravda, ak nie sú už aj oni pod tlakom zákulisných machinácií na umlčanie pravdy (a už aj Pravdy?). A ako dlhoročný člen PEN International, kde bojujeme za základné ľudské právo slobody slova (a táto sloboda je bezpodmienečná, ak uvádza fakty), nemienim akceptovať takúto cenzúru“, uviedol Murín.

„Už som ju zažil za komunistického režimu, aj za mečiarizmu, dokonca potom aj na SME.blog (kde sa neskôr nenašiel nikto, kto by to dôveryhodne obhájil) a táto je zvlášť tristná. Len sa napĺňa to, pred čím som už varoval. Noví svetavládcovia nám klamú a už opäť sa boja púheho slova. Žiaľ, aj na Pravda.blog. Skúsenosť celosvetovej spisovateľskej organizácie PEN International však hovorí, že pravda sa dokonca ani v krajinách, ktoré sa tvária, že napĺňajú tzv. západnú formu demokracie, umlčať nedá…,“ doplnil Gustáv Murín.

Vyhlásenie administrátora publikujeme v plnom znení:

„Dobrý deň,
prosíme, aby ste z textu odstránili tieto výroky:
Už desaťročia s tam zavádza absurdita menom „pozitívna diskriminácia“, kedy sú na stredné a vysoké školy prijímaní prednostne príslušníci menšín (a to aj pohlavných). Vedie to k akým bizarnostiam, že sa blondína hlási za černošku (pochopiteľne mentálne).
…nestačíme sa čudovať akej štvanici je v poslednej dobe vystavený od našich extrémne štvavých plátkov žlťáckej tlače typu – týždňa, SME-tí, projektu N-ádor a Trend
…Naši experimentátori v školstve sú v poslednej dobe priam posadnutí slovom „inklúzia“. Silou-mocou chcú napchať zaostávajúcich, či priam debilných, žiakov do normálnych tried. Normálni rodičia sa búria, pretože sú normálni a chcú mať normálne deti, čo najlepšie vzdelané.
Alebo, čo si asi môže myslieť žiačik štvrtého ročníka ZDŠ, keď jeho rómska spolužiačka cez prestávku vyskočí na lavicu, vyhrnie si sukňu a začne jačať „kto mna budze dzigat“? Alebo, keď ho polodebilní spolužiaci budú biť, vŕšiť sa na ňom, vysmievať sa, že trčí z priemeru? Lebo primitív kašle na ornamentálne slniečkárske inkluzívne teórie. Správa sa ako primitív a keď sa ich zíde „partička“, je zo školy a učenia peklo.
S pozdravom,
admin“

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu