repre foto: Korzar.sme.sk 4.8.2016

Vo štvrtok 4. augusta prešiel redizajnom web denníka Korzár z portfólia vydavateľstva Petit Press, ktorý je spravodajským webom zameraným na východné Slovensko. Zmena je súčasťou plánovaného redizajnu stránok spadajúcich pod vydavateľstvo. Ako prvý prešiel zmenami web denníka SME.

Redizajn webu denníka SME sa začal už v októbri 2015 kedy vydavateľstvo redizajnovalo svoju subdoménu Čítanie Plus a sekcie Tech, Kultúra a Rómovia, v decembri 2015 k nim pribudli sekcie Domov a Svet, od 1. júna 2016 zmenilo vydavateľstvo aj titulku svojho najčítanejšieho spravodajského portálu na Slovensku.

K SME.sk začiatkom augusta pribudol aj web denníka Korzár, ktorý po novom nesie všetky dizajnové prvky webu denníka SME, všetky sekcie webu by mali byť po novom responzívne.

Logo denníka Korzár je na titulke zarovnané na stred stránky a zmena sa dotkla i použitého písma, ktoré sa zjednotí pre tlačené i online vydanie Korzára, tak ako pri denníku SME.

Autorom použitého písma Font Greta je medzinárodne uznávaný slovenský grafický dizajnér a typograf Peter Biľak. Je absolventom Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave.

O vydavateľstve Petit Press

Vydavateľstvo Petit Press vlastní najnavštevovanejší spravodajský web na Slovensku SME.sk, ktorý podľa výskumu AIMmonitor v mesiaci júl 2016 navštívilo viac ako 2 milióny 312 tisíc unikátnych čitateľov (RU, total).

Petit Press vydáva viac ako 30 regionálnych a celoslovenských titulov s týždenným predaným nákladom vyše 600 tisíc výtlačkov v slovenskom, maďarskom a anglickom jazyku.

Do jeho portfólia patria okrem siete regionálnych týždenníkov MY aj denníky SME, Új Szó a Korzár a týždenníky, ako Vasárnap, TV Svet, The Slovak Spectator, magazín Profit, ale i sieť bezplatných schránkových novín ECHO, mesačníky Lišiak, Doma v záhrade, Magazín zdravia a Natankuj auto.

Petit Press vlastní najmodernejšiu tlačiareň v regióne, inštaláciu Wifag z roku 2010 a pôsobí aj v oblasti distribúcie tlače.

V novembri 2014 došlo k prevzatiu časti vydavateľstva Petit Press finančnou skupinou Penta Investments, ktorá má len menšinový 45%-ný podiel.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu