Jaromír Soukup v roli moderátora (foto: TV Barrandov)

Od augusta večernú spravodajskú reláciu Naše správy nahradí TV Barrandov paradoxne reláciou, ktorú moderuje sám majiteľ televízie Jaromír Soukup.

Od septembra sa na obrazovku vráti politická diskusia Aréna Jaromíra Soukupa a Duel Jaromíra Soukupa, ako aj investigatívne relácie Kauzy Jaromíra Soukupa.

Diváci českej televízie Barrandov v priebehu augusta neuvidia klasické televízne spravodajstvo a od septembra budú mať možnosť sledovať „nové“ spravodajské formáty Jaromíra Soukupa.

S novou programovou schémou sa v ponuke TV Barrandov objaví nový program, ktorý má podľa vyjadrení televízie komentovať „aktuálne domáce i svetové dianie“.

Pre ukončenie klasického večerného spravodajského bloku hovorí podľa TV Barrandov predovšetkým fakt, že dlhodobo klesá záujem divákov o spravodajstvo na všetkých televíznych kanáloch.

TV Barrandov sa ako prvá rozhodla, podľa jej vyjadrení, na tento dlhodobý trend reagovať. Trend klesajúceho záujmu divákov o klasické spravodajstvo potvrdzujú nielen výskumy TV Barrandov, ale údajne i dáta z výskumu Media Market Lifestyle – TGI (realizátor: Median).

Vedenie televízie sa domnieva, že televízia musí, rovnako ako ostatné médiá, reagovať na meniace sa požiadavky a spotrebiteľské návyky.

Hlavným zdrojom správ sú podľa TV Barrandov dnes predovšetkým online médiá, čo údajne reflektuje i stav „konzumácie“ spravodajského portálu Týden.cz, ktorý patrí do skupiny Empresa Media (ako TV Barrandov).

„Som presvedčený o tom, že naše rozhodnutie je správne. TV Barrandov rozhodne nerezignuje na spravodajstvo a publicistiku, len ju chceme, podobne ako v prípade iných mojich relácií, ponúknuť v podobe, ktorá bude pre divákov atraktívna. Verím, že opakovanie správ z internetu a premietanie videí v štýle sociálnych sietí nie je jednoducho už perspektívne cesta. Už v priebehu leta sme si vyskúšali niektoré nové spravodajské formáty a teraz vieme, že majú šancu uspieť, “ uviedol generálny riaditeľ TV Barrandov a predseda predstavenstva mediálneho domu Empresa Media Jaromír Soukup.

(ts, red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu