V piatok 18. novembra otvorila značka Starbucks svoju tretiu kaviareň na Slovensku, v nákupnom centre Avion v Bratislave. Značka Starbucks sa postupne stala celosvetovým lovebrandom. Firma bola založená v roku 1970 a nesie meno po Frankovi Starbuckovi, dôstojníkovi z kultového románu Biela veľryba od spisovateľa Hermana Melville.

Spoločnosť Starbucks dnes prevádzkuje viac ako 20 tisíc predajní kávy po celom svete. Ponuka kaviarní zahŕňa napríklad espreso, krémové capuccino, caffé latte, alebo iné kávové, čajové a čokoládové špeciality. Vybrať si je možné z rôznych veľkostí nápoja.

Starbucks vstúpila na slovenský trh v júli 2015, kedy bola dostupná najprv len v sieti čerpacích staníc Shell prostredníctvom automatov na kávu.

Vzápätí 31. mája 2016 otvorila značka Starbucks svoju prvú kultovú kaviareň v Bratislave v nákupnom centre Aupark a 28. júla 2016 otvorila spoločnosť AmRest Holding SE (prevádzkovateľ kaviarní Starbucks v strednej Európe) aj druhú kaviareň Starbucks na Slovensku. Nachádza sa v nákupnom centre Eurovea v Bratislave a má rozlohu 119 m2 a 62 miest na sedenie.

Tretiu kaviareň Starbucks otvorila spoločnosť AmRest v bratislavskom Avione v piatok 18. novembra. Má rozlohu takmer 150 m2 vyznačuje sa „dreveným dizajnom s výraznými prvkami nadväzujúcimi na námornícku mytológiu, ktorá je základom príbehu samotnej značky. Drevenému obkladu kaviarne dominuje siréna, symbolika mora a veľký nápis The Siren,“ ako uviedla spoločnosť.

„Naše prvé dve kaviarne v Bratislave sa stretli s veľkým nadšením bratislavských milovníkov kávy. Tešíme sa, že našim zákazníkom ponúkame ďalšie príjemné miesto, kde si môžu vychutnať výbornú kávu pripravenú našimi trénovanými baristami s jedinečnou atmosférou Starbucks,“ povedala Hanna Nowak, regionálna riaditeľka spoločnosti AmRest pre Slovensko, Českú republiku a Maďarsko.

Prečítajte si > Vianočné vzory na pohároch Starbucks si navrhli sami zákazníci

Pozrite si fotografie z otvorenia kaviarne Starbucks v Avion 18. novembra:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu