Staromestské vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí odštartujú v piatok 21. novembra 2014 a potrvajú do 23. decembra. Už tretí raz sa na slávnostnom otvorení pokúsia o prekonanie rekordu v počte zapálených prskaviek, vlani sa ich podarilo rozžiariť naraz 2000.

Ani tento rok nebude na Hviezdoslavovom námestí chýbať klzisko a vianočný stromček. Slávnostné otvorenie sa začína o 18.00, nasledovať bude koncert speváčky Andrey Zimányiovej.

K predvianočnému času už neodmysliteľne patria aj Staromestské vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí. Tento rok tu bude pripravených 14 stánkov s občerstvením, kde návštevníci nájdu najmä klasické vianočné pochúťky ako cigánska, lokše, placky, varené víno či punč. Tridsať stánkov ponúkne aj vianočné suveníry a darčeky. Súčasťou bude aj remeselná ulička s tradičnými výrobkami.

Ani tento rok nebudú chýbať novinky. Atrakciou bude napríklad ukážka tradičného slovenského gazdovstva a rodiny v čase Vianoc, chýbať nebudú ani živé zvieratká.

Staromestské vianočné trhy v Bratislave otvoria zapálené prskavky a koncert - obr.2
Staromestské vianočné klzisko

 

Tento rok dostane na Staromestských vianočných trhoch väčší priestor charita. Jeden stánok bude špeciálne vyčlenený pre charitatívne organizácie, pričom každý deň tu dostane priestor jedna z nich a výťažok poputuje na dobročinné účely. Budú to napríklad  Úsmev ako dar, Nadácia na výskum rakoviny, Klub detskej nádeje a mnohé ďalšie.

Návštevníkom Staromestských vianočných trhov budú k dispozícií aj zrekonštruované verejné toalety na Námestí Eugena Suchoňa, ktoré budú počas trvania trhov otvorené od 10.00 do 22.00.

Staromestské vianočné trhy slávnostne otvoria v piatok 21. novembra o 18.00 pokusom o prekonanie prskavkového rekordu. Taktiež sa otvoria brány klziska a rozžiari sa vianočný stromček.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu