Start-up ProfitUp je víťazom súťaže pre inovatívnych vývojárov
zľava doprava: Miroslav Antol, projektový manažér Telekomu, Daniel Minárik, CEO ProfitUp a Ivan Skender, senior manažér Telekomu pre ICT a B2B marketing (zdroj: Slovak Telekom)

Telekom vyhlásil víťaza druhého ročníka súťaže „Sieň slávy biznisu“, medzinárodnej súťaže pre inovatívnych vývojárov prebiehajúcej v Českej republike, Rakúsku, Chorvátsku, Nemecku, Grécku, Macedónsku, Rumunsku a na Slovensku.

Tento rok sa súťaž zameriavala na vývojárov, ktorí chceli spropagovať svoje Internet of Things riešenia určené predovšetkým pre firemných zákazníkov a sprístupniť ich širokej verejnosti. Do súťaže sa v zapojených krajinách prihlásilo spolu 200 vývojárov. Väčšina prihlásených riešení sa týkala oblasti inteligentných budov, verejného sektora / inteligentných miest, ako aj dopravy a logistiky. Do hlasovania sa zapojilo spolu 42-tisíc firiem.

Pozrite si spot, ktorý sprevádzal kampaň na tohtoročnú súťaž:

 

Hlavnú cenu, ktorá zahŕňa marketingovú kampaň v hodnote 30 000 € a partnerstvo s Telekomom, vyhral start-up ProfitUp s riešením, ktoré zbiera a analyzuje maloobchodné dáta z množstva zdrojov, ako napríklad z pokladničných a skladových systémov alebo počítadiel zákazníkov.

„Maloobchodníci mnohokrát nevedia, čo všetko sa dá v maloobchode sledovať a aké reporty a analýzy im pomôžu. Vďaka ProfitUp môžu klienti sledovať parametre od najpredávanejšieho produktu, cez najvyťaženejšiu hodinu až po zákazníka, ktorý prináša najvyššiu maržu,“ uviedol CEO ProfitUp Daniel Minárik.

„Slovak Telekom neustále vyhľadáva a podporuje inovatívnych vývojárov, či už priamo, alebo prostredníctvom súťaží ako Business Wall of Fame. ProfitUp je skvelým príkladom toho, akú pridanú hodnotu môže maloobchodníkom priniesť inovatívne prepojenie Cloudu a Big Data. Súťaž ukázala viacero šikovných vývojárov, s ktorými by sme chceli spolupracovať aj naďalej,“ uviedol Ivan Skender, senior manažér Telekomu pre ICT a B2B marketing.

Internet of Things, teda prepojenie jednotlivých zariadení prostredníctvom internetu, je rastúcim trendom, ktorý ľuďom pomáha zjednodušovať život a prácu. Typickým príkladom sú inteligentné hodinky, autá alebo domáce spotrebiče.

Sledujte nás aj na Facebooku

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu