Spoločnosť Axocom spúšťa pre Český a Slovenský trh nový špecializovaný kanál o varení  Mňam TV. Všimli sme si novú outdoorovú kampaň v ktorej hlavnú úlohu zohral kuchár Gordon Ramsay.

Štartuje nový televízny kanál o varení – Mňam TV-obr.2
Kuchár Gordon Ramsay a outdoor promotion – ako súčasť uvádzacej kampane Mňam TV na Slovenský trh (zdroj: masmedialne.info)

 

Spoločnosť Axocom, ktorá zaisťuje kompletný servis pre viaceré televízne kanály, vrátane predaja a marketingu spúšťa pre Český a Slovenský trh nový kanál – Mňam TV, ktorý bude konkurenciou hlavne pre existujúce kanály Food Network  a TV Paprika.

Mňam TV má poskytnúť recipientom vzrušujúci a zábavný obsah o varení a bude fungovať aj v online prostredí na webe mňam.tv a neskôr je v pláne i uvedenie tlačeného magazínu. Program Mňam TV bude tvorený ako show, ktorá má reprezentovať lepší spôsob života v regióne, zdravý životný štýl a varenie.

Na Slovensku bude vysielať vo forme plateného kanála a naladia si ju zatiaľ napr. diváci so satelitnými prijímačmi v programovej ponuke Skylink > pozri. Kampaň na Slovensku pracuje so sloganom: „Mňam TV žiadajte dôrazne u svojho TV operátora!,“ je teda veľmi pravdepodobné, že sa postupne objaví v platených balíkoch u viacerých TV operátorov.

V Čechách je to inak, Mňam TV vysiela, ako FAT (Free to Air TV channel), to znamená, že jej signál a program je voľne dostupný a bezplatný. Podľa v minulosti zverejnenej a dostupnej plánovanej stratégie spoločnosti Axocom mal televízny kanál Mňam TV fungovať plošne ako FAT, teda mal byť voľne prístupný pre všetkých, je na škodu, že plány zmenili a pre Slovensko to už neplatí, mohli byť väčšou konkurenciou pre existujúce televízne kanály.

Štartuje nový televízny kanál o varení – Mňam TV - obr.3
layout dizajn web stránky Mňam TV pred finálnym spustením (zdroj: mnam.tv)

 

Program sa bude pripravovať spolovice v Čechách a Slovensku a ako protipól bude Mňam TV prinášať exkluzívny obsah aj z celého sveta a ponúkne tak posledné série show kuchárov, ako sú Jamie Oliver, Heston Blumenthal a Gordon Ramsay. Pozrite si ukážku:

 

Spoločnosť Axocom poskytuje komplexné služby obsahu distribúcie a výroby, vrátane nových technológií a spoluprácu v oblasti vývoja rôznych špecifických digitálnych aplikácií. Je teda predpoklad, že so svojimi silným odbornými znalosťami v oblasti mediálneho priemyslu môže mať nový projekt Mňam TV úspech. V jej portfóliu nájdeme hudobnú televíziu MTV – Music television, RTL plus, RTL klub, Film, Nickelodeon, H History, Comedy Central a ďalšie televízne projekty.

„Tradičné televízie“ na Slovensku už mali, majú, a budú mať vo svojej programovej ponuke ďalšie relácie o varení, ako Varí Vám to, Bez Servítky, Nebíčko v papuľke,  Tajomstvo mojej kuchyne, 15 minút. KUCHÁR, Moja mama varí lepšie ako tvoja, Fajnšmeker, alebo aj ranné vstupy o varení v relácii Dobré ráno, aj Teleráno, ale aj televízny webový projekt Varený-Pečený, alebo klasiku, akou sú relácie Jamieho Olivera a o špecializovaných televíznych kanáloch o varení, ako TV Paprika a Food Network, ani nehovoriac. Som preto sám zvedavý, či sa diváci varenia na televíznych obrazovkách už neprejedli.

Marián Luha

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu