Mladé firmy, ktoré svoj biznis len rozvíjajú alebo hľadajú spôsob prerazenia na komerčný trh, sa v poslednom čase spájajú s označením StartUp.  Startupy sa vyznačujú novátorskými nápadmi mladých ľudí, po ktorých môžu siahnuť veľké medzinárodné korporácie.

Na podporu komunity startupov, mladých firiem či kreatívnych riešení, ktoré majú uľahčiť ľuďom život funguje bezplatný portál www.startitup.sk.

Komunitný portál je štartovacou destináciou pre množstvo mladých ľudí, ktorí majú záujem preraziť vo svete a ukázať, že aj na Slovensku a v Česku sú šikovní ľudia. Portál je centrom nových startupových správ z týchto dvoch krajín, ale i zo zahraničia.

Na ďalších microsites sú uvádzané podujatia pre túto komunitu, ktoré sa realizujú v Čechách a na Slovensku. Svoje miesto tu majú aj záujemcovia o prácu v rozvíjajúcom sa startupe v oboch krajinách, ale i freelanceri.

Z jedného miesta tak môžu sledovať vznikajúce projekty a rozhodnúť sa, či budú pri ich zrode.

Súčasťou Startitup.sk  je možnosť prezentácie startupu  priamo na portáli.

Tak sa zvyšuje potenciál rastu či zlepšenia a taktiež možnosť nájdenia investora. V neposlednom rade sa tu má časom nachádzať najväčšia databáza slovenských a českých startupov, investorov a akcelerátorov.

Portál je výnimočný tiež tým, že ho môže táto mladá komunita využívať bezplatne.

Zdroj: Kharisma, StartItUp