Štefan Harabin na zábere z upútavky relácie TV Markíza

Televízia Markíza v nedeľu 19. marca uverejnila špeciálnu reláciu k téme zrušenia amnestií, moderovali ju Zlatica Puškárová-Švajdová a Michal Kovačič. Po tom čo Kovačič nakrútil so Štefanom Harabinom v predstihu rozhovor, ten očakával, že televízia ho odvysiela v mimoriadnej relácii celý, no nestalo sa. Časť rozhovoru použila televízia v upútavke na reláciu. Harabin je nespokojný a televíziu obvinil že je riadená maďarským miliardárom Sorosom a o televízii a médiách tvrdí, že sú skorumpovaní.

„Vážení fanúšikovia pre televíziu Markíza som poskytol vyjadrenie k právnej nemožnosti zrušiť akúkoľvek amnestiu. Bude o tom mimoriadna relácia v nedeľu o 13 hodine,“ avizoval 14. marca na Facebooku pre svojich fanúšikov Štefan Harabin.

Televízia ale jeho vyjadrenie v relácii neodvysielala. Harabin preto na sociálnej sieti napísal: „Mnohí ste sa tešili minimálne na moje vyjadrenie v už naznačenom smere. Aj na moje veľké prekvapenie ste i Vy samí zistili, že kým je riadená Markíza (Šoroš a spol), keď sa prekvapivo začala báť pravdivého vyjadrenia Harabina o neústavnosti zrušenia amnestie,“ napísal Harabin v nedeľu 19. marca v nočných hodinách na sociálnej sieti.

Už v upútavke pritom zaznela podstatná časť Harabinom prezentovaného názoru, že Mečiarove amnestie sú nezrušiteľné. Pozrite si upútavku:

Harabin zverejnil aj záznam svojho suseda, ktorý ukazuje, ako prebiehalo natáčanie rozhovoru, ktorý potom Markíza nastrihala a použila v upútavke na reláciu.

Po skončení rozhovoru Štefan Harabin povedal moderátorovi Kovačičovi „Vieme, že médiá sú skorumpované. Predviedli to pán Lipšic s Grendelom, pán Erika Tomáš s Kaliňákom, médiá kupujú a korumpujú,“ povedal Harabin.

Kovačič na to reagoval „S tým Grendelom je to blbosť, čítali ste tie prepisy? Tam nič nie je.“

Harabin reagoval: „Ja viem o čom rozprávam, presne.“

„Ale 99 percent je takých, píšu to čo im tam linkujú,“ doplnil Harabin a povedal „Som zvedavý čo uverejníte z toho (…) stačí že celý ten rozsah uverejníte a vtedy poviem, že ste neskorumpovaný.“

Michal Kovačič reagoval: „Tak dobre to vám teraz môžem povedať, že neuverejníme celých týchto 6 minút čo sme nahrávali a 4x ste sa točili okolo toho istého.“

„Keď neuverejníte všetko, tak ste skorumpovaný,“ povedal na to Štefan Harabin.


Pozrite si záznam rozhovoru na nahrávkach, ktoré vyhotovil počas rozhovoru sused Štefana Harabina, ktorý ich sám zverejnil:

> Video 1

> Video 2

> Video 3

 

Aktualizované:

Michal Kovačič zverejnil 23.3. svoje stanovisko: „Pán Harabin od začiatku vedel, že použijeme len krátke a výstižné vyjadrenie a práve preto si také pripravil. Hneď na začiatku ho aj povedal. Pokúšal som sa ho pýtať ďalej, či nepovie ešte niečo zaujímavejšie. On už ale len dookola opakoval to isté, alebo zabiehal do iných sfér,“ uviedol Kovačič na sociálnej sieti.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu