repro foto: .týždeň

V nedeľu 20. októbra sa v klube .Pod lampou uskutočnila živá nahrávka relácie .Pod lampou. Reláciou sprevádzal šéfredaktor magazínu .týždeň Štefan Hríb.

Hosťami boli bývalí vyšetrovatelia kauzy Gorila Marek Gajdoš a Lukáš Kyselica, spolu s bývalým analytikom SIS Petrom Holúbekom.

Vydavateľstvo W Press otvorilo svoj klub vo februári 2018 na bratislavskej Partizánskej ulici a odvtedy sa tu pravidelne konajú podujatia a diskusie na spoločenské, kultúrne, vedecké, ale i politické témy. Vznikol diskusný priestor v duchu relácie .Pod lampou.

Klub .Pod lampou je priestor otvorený myšlienkam, názorom a nápadom. Dramaturgičkou klubu je speváčka kapely Živé kvety Lucia Piussi.

Záznam z podujatí je možné sledovať na stránke www.tyzden.sk a živý stream na sociálnej sieti Facebook.

Samotnej diskusii v relácii .Pod lampou v nedeľu 20. októbra predchádzala veľmi zaujímavá divadelná trilógia „Guerilla Material“ vo forme inscenovaného čítania v podaní študentov VŠMU a FF UK.

V predstavení účinkovali Kristína Kanátová, Bronislava Kováčiková, Peter Martinčeka a Michal Spielmann. Autorom konceptu je Ľubomír Bukový:

Guerilla. Material

Inscenované čítanie vybraných častí údajného spisu Gorila, ktorý po zverejnení v roku 2011 spôsobil na Slovensku najväčšie spoločenské protesty od roku 1989. Projekt vznikol formou inkluzívnych prednášok s predstaviteľmi bezpečnostných zložiek štátu, médií a nadnárodného obchodu. Po inscenovanom čítaní nasleduje diskusia s odborníkmi v oblasti ústavného práva, ochrany súkromia a verejného záujmu, zverejňovania utajovaných skutočností a investigatívnej žurnalistiky v modernej spoločnosti.Účinkujú: Kristína Kanátová, Bronislava Kováčiková, Peter Martinček, Michal SpielmannKoncept: Lubomir BukovyDramaturgia: Tomáš HájekScénografia: Linda TublerHudba: Christian Estrella

Uverejnil používateľ .týždeň Nedeľa 20. októbra 2019

Pozrite si reláciu .Pod lampou na tému kauza Gorila:

Pod lampou: Bývalý člen SIS a dvaja vedúci tímu Gorila o nahrávke a jej vyšetrení

Ako vznikla nahrávka rozhovorov z Vazovovej ulice? Čo o nej ukázalo vyšetrovanie? Čo sa z nahrávky potvrdilo a čo nie? Čo všetko je premlčané? Čo sa ešte môže vyšetrovať?

Uverejnil používateľ .týždeň Nedeľa 20. októbra 2019

V nedeľu 3. novembra sa v klube .Pod lampou uskutoční zaujímavá diskusia s tvorcami filmu Zuzany Piussi „Ukradnutý štát“ a zároveň i projekcia filmu > Pozri Event 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu