Richrad Sulík, predseda SaS a šéfredaktor magazínu .týždeň Štefan Hríb na kongrese strany

Základnými zásadami, ktorými by sa mal riadiť dobrý novinár vo svojej práci „sú nestrannosť, vyváženosť, objektivita, poctivosť, čestnosť, pravdivosť, zodpovednosť,“ uvádza etický kódex novinára.

Ak šéfredaktor časopisu .týždeň verejne sympatizuje s politickou stranou SaS a dokonca sa zúčastňuje i na jej kongrese, možno pochybovať či bude aj objektívne informovať v médiu, ktoré vedie.

Štefan Hríb, je žurnalista, ktorý v minulosti nepriznal, že jeho časopis financuje aktér kauzy Gorila Jaroslav Haščák z investičnej skupiny Penta Investments. Z farbou prišla von až Penta, kedy na svojom Twitterovom profile zverejnila informáciu, po tom čo Hríb skupinu verbálne napádal vo vysielaní TV relácie Pod lampou. Čítaj viac. 

Štefan Hríb nepozval Pentu do diskusie, tá preto prezradila že financuje jeho magazín .týždeň
V sobotu 12. novembra sa ten istý novinár zúčastnil priamo na kongrese politickej strany Sloboda a solidarita (SaS), kde mal prejav, v ktorom sa priznal že stranu volil už v dvoch voľbách. Takéto konanie, je podľa nášho názoru, nezlučiteľné s profesiou novinára.

Aktualizované 13.11: „Žiaden novinár nemá čo vystupovať na akomkoľvek stretnutí strany – môže ho tak nanajvýš pokrývať a komentovať. To neospravedlní žiaden boj za väčšie dobro, víziu či za skvelý cieľ. To je obyčajné základné pravidlo žurnalistiky o konflikte záujmov a elementárnej dôvere v pravdivý produkt, osobu aj médium. Je to bazálna poctivosť voči čitateľom, poslucháčom a divákom. Nič viac, ale ani nič menej…,“ napísal zástupca šéfredaktorky denníka SME Tomáš Prokopčák na Facebooku.

Pozrite si video denníka N z vystúpenia Štefana Hríba na sneme politickej strany:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu