Richard Sulík, predseda SaS a šéfredaktor magazínu .týždeň Štefan Hríb na kongrese strany, ktorého sa osobne v minulosti zúčastnil. (repro foto: denník N/YT)

Magazín .týždeň, ktorý bol v minulosti podporovaný finančnou skupinou Penta, aktuálne spustil predplatiteľskú kampaň v ktorej žiada čitateľov o pomoc.

Vydavateľstvo v kampani predstavilo Štefana Hríba ako čašníka, zámerom je citovo vplývať na čitateľov aby si zakúpili predplatné magazínu. Kampaň pracuje so sloganom: „Čašníkom som rád, ale keď si predplatíte .týždeň môžem byť ďalej novinár.“

V ďalších spotoch na podobnom motíve vystupuje redaktor .týždňa Eugen Korda, ako zametač, a redaktor .týždňa Martin Mojžiš, ako kníhkupec. Obaja v minulosti kandidovali do parlamentu za stranu OĽaNO Igora Matoviča.

Štefan Hríb je dlhodobo označovaný za tendenčného žurnalistu, ktorý počas svojej novinárskej kariéry dlhodobo protežoval konkrétnych politikov a politické strany.

Novinár by nemal propagovať politickú stranu, mal by o nej nanajvýš objektívne informovať, čo redakcia .týždňa nerobí a obsah magazínu je dlhodobo špecifický svojím tendenčným a neobjektívnym obsahom.

„Novinár sa politicky neangažuje, ak by jeho politická činnosť mohla viesť ku konfliktu záujmov a spochybniť jeho nestrannosť alebo objektivitu,“ uvádza Etický kódex novinára.

Aktuálne sa Hríb otvorene priznal k sympatiám k dvom politickým stranám v publikovanom editoriáli, v ktorom to čitateľom predkladá ako „benefit“, tvrdí že redakcia .týždňa bráni právo SaS a Za ľudí na „iný názor“.

Pravdepodobne najväčším podporovateľom magazínu .týždeň bol v minulosti aj Jaroslav Haščák, spoluvlastník finančnej skupiny Penta, ktorá poskytla magazínu celkom 250 tisíc eur prostredníctvom svojej nadácie.

„Vážení čitatelia, potrebujeme vašu pomoc. Možno ste si všimli tri videá, v ktorých je Eugen Korda zametač, Martin Mojžiš kníhkupec a ja čašník. Je to trochu vtip, ale trochu aj realita – ešte nikdy nebola naša situácia v .týždni taká vážna, ako pri tejto pandémii. Bránime vedcov, samosprávy, zdravotníkov či právo SaS a Za ľudí na iný názor,“ uviedol v editoriáli šéfredaktor magazínu .týždeň Štefan Hríb.

„Budúcnosť ukáže, či konáme rozumne. .týždeň býva pravidelne v menšine. Vo vzťahu k problémom cirkvi, v obrane Hedvigy Malinovej a Róberta Bezáka, v podpore neznámeho Andreja Kisku na prezidenta, vo vzťahu k liberálom aj konzervatívcom. Robili sme pritom chyby, rozpadali sme sa a znovu skladali, dobrým aj zlým spôsobom, bolo to náročné. Ale nikdy tak ako dnes. Korona spôsobila súčasne pokles inzercie, pokles predaja tlače aj pokles príjmov .klubu pod lampou, ktorým podporujeme naše fungovanie. Ale ak si predplatíte .týždeň, zvládneme spoločne aj túto krízu. Celý .editoriál si môžete prečítať v novom tlačenom .týždni alebo na webe tyzden.sk. Za vašu priazeň vám ďakujeme. Podporiť nás môžete kúpou predplatného na www.tyzden.sk/predplatne,“ dodal Štefan Hríb.

Pozrite si spoty z aktuálnej predplatiteľskej kampane v ktorej magazín .týždeň ponúka predplatné v balíku aj s denníkom N.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu