foto koláž: MWD (zdroj foto: ĽS-NS, pixabay.com)

Politická strana Naše Slovensko zaslala sťažnosť generálnemu riaditeľovi RTVS Václavovi Mikovi, nepáči sa im, že ich nepozývajú do diskusnej relácie O 5 minút 12.

„Dôkazom ignorácie ĽS Naše Slovensko zo strany RTVS je aj fakt, že za posledný rok, t.j. od konania parlamentných volieb, nebol do relácie „O 5 minút 12“ pozvaný ani jeden náš zástupca. Celkovo bola od posledných parlamentných volieb (t.j. od 5. marca 2016) relácia „O 5 minút 12“ vysielaná 40-krát. Dokopy sa v nej prezentovalo 118 predstaviteľov parlamentných politických strán a 37 hostí z mimoparlamentných strán a hnutí. ĽS Naše Slovensko však za toto obdobie nedostala do relácie ani jednu pozvánku,“ píše v sťažnosti strana Naše Slovensko.

„Pritom vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky v roku 2016 volilo ĽS Naše Slovensko 8,04 % oprávnených voličov. Celkovo sme tak získali 209 779 hlasov. Naša politická strana má v Národnej rade Slovenskej republiky riadne zvolených 14 poslancov. Tento fakt nie je možné opomenúť a je nemysliteľné, aby politická strana, ktorá dosiahla takýto volebný výsledok, bola v reláciách vo verejnoprávnej RTVS viac ako rok úplne ignorovaná,“ uviedla v liste strana Naše Slovensko.

Hovorca RTVS Juraj Kadáš sa k sťažnosti nevyjadril.

Prečítajte si aj:

Slovenská televízia RTVS vytvorila noviny s názvom extrémistickej strany Naše Slovensko


ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu