Po tom čo portál Stratégie.sk zverejnil informáciu, že skupina Penta od februára 2017 prevezme časopis .týždeň, šéfredaktor časopisu sa rozhodol na túto vymyslenú správu reagovať: „Humor je fajn, len by mal byť humorný. Infantilná fikcia Stratégií a Hospodárskych novín o kúpe .týždňa skupinou Penta zjavne vtipná nebola, práve naopak,“ uviedol vo svojom stanovisku Štefan Hríb.

„Titulok aj takmer celý text čitateľa miatol, vrátane mojich vymyslených citátov. A keďže ľudia nečítajú vždy do konca, mnohí sa nedozvedeli, že ide o nepodarenú fikciu, takže som celú nedeľu odpovedal na prekvapené otázky, či je informácia o predaji .týždňa pravdivá. A pýtali sa ma na to aj skúsení ľudia z brandže,“ uviedol v stanovisku na webe .týždňa Štefan Hríb.

„Penta je partner, ktorý poskytuje v turbulentných časoch na mediálnom trhu oporu a stabilitu,“ povedal vo vymyslenej správe portálu Stratégie.sk šéfredaktor .týždňa Štefan Hríb a dodal „Jaroslav za mnou aktuálne prišiel s tým, že by chcel titul ekonomicky stabilizovať a navrhol viaceré konkrétne riešenia. Po spoločnej diskusii som sa ponuku rozhodol prijať.“

Portál Stratégie.sk v prvý deň nového roka vydal tento článok pod názvom Týždeň v médiách: „Prvý muž Penty Jaroslav Haščák kupuje .týždeň“  v ktorom až na záver a malými písmenami uviedli, že ide o fikciu. Neskôr titulku pozmenili, pridali slovo „Silvestrovský“ a informáciu na záver článku o fikcii zverejnili veľkým písmom a nakoniec pridali do titulky aj slovo Fikcia.

Podľa reakcií na sociálnej sieti niekoľko čitateľov na vymyslenú silvestrovskú správu naletelo, vrátane šéfredaktora kontroverzného magazínu Zem & Vek Tibora Eliota Rostasa, ktorý napísal:

„Tak tu je to fiasko ohlásené oficiálne. Takže .týždeň je partner Denníka N, ktorý akože vznikol na protest proti vstupu Penta do SME, ktorá zas .týždeň kúpila. Ale podstatné je držať sa kľúčového odkazu Novembra. :)  Ako novoročný (a vzhľadom na minulosť veľmi realistický) „žart“ perfektné :) Najväčší vtip však je, že článok, ktorý má slúžiť ako návnada, je fikcia len čiastočná. O podpore skupiny Penta pre Hríbov .týždeň sa toho už v médiách popísalo dosť. Ak toto má slúžiť ako „očistenie“, tak potom je odkaz Novembra naozaj kľúčový, “ napísal Rostas.

„Ja, čo som napríklad pred Vianocami na webe druhý raz pochoval Joe Cockera, mám pochopenie pre chyby z rýchlosti na webe. Nikto nie je dokonalý, ani pán Tibor, tobôž nie ja. Preto občania, opatrne v internete s tými mystifikáciami. Verte, že aj keby cez ten text Alzamužíček skákal, že je to výmysel, desaťtisíckrát výmysel, aj tak by nás veľa naletelo a zazdieľalo,“ zastával sa na sociálnej soeti Tibora Rostasa zástupca šéfredaktora denníka N Konštantín Číkovský.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu