Najnovšie vydanie štúdie TV and Media 2014, ktorú každoročne vydáva Ericsson ConsumerLab ukazuje, že spotrebitelia stále častejšie sledujú video streamované na internete.

Dokonca takmer rovnako často ako tradičnú televíziu. Tú dnes v priemere sleduje 77 % populácie, pričom streamovaný videoobsah si na internete viackrát za týždeň pustí až 75 % spotrebiteľov. Štúdia vznikla na základe rozhovorov s viac ako 23 tisíc zákazníkov v 23 krajinách sveta.

Jeden z piatich divákov (19 %) je ochotný zaplatiť si za možnosť sledovať svoj obľúbený obsah na akomkoľvek zariadení. Za dva roky počet týchto spotrebiteľov vzrástol o štvrtinu.

Výsledky prieskumu ukazujú, ako sa v televíznom a mediálnom priemysle udomácnili nové trendy, ktoré menia správanie televíznych divákov. Tieto zmeny predstavujú postupný odklon od starých formátov a návykov, sľubujú príchod novej éry vysoko kvalitnej zábavy dostupnej kdekoľvek, odkiaľkoľvek a na akomkoľvek zariadení.

Štúdia potvrdila nárast využívania predplatených vysielacích služieb typu video on demand. Pokračuje Niklas Rönnblom Heyman, z Ericsson ConsumerLab: „Naša štúdia ukazuje, že 56% používateľov si predpláca video on demand služby, aby mali mohli seriály sledovať v čase kedy im to najviac vyhovuje. Iní ich zase vyhľadávajú kvôli tomu, aby mohli pozerať seriály nárazovo po viacerých častiach.“

Až 41% divákov chce svoje obľúbené programy sledovať z ľubovoľného miesta. To však vytvára tlak na zvyšovanie nákladov na prenos dát, ale aj samotný obsah. Štúdia taktiež zistila, že pomerne veľká časť spotrebiteľov nehodlá robiť kompromisy čo sa týka kvality obrazu. 43% z nich chce obraz v rozlíšení Ultra High Definition (UHD).

Rönnblom Heyman dodáva: „Výsledky štúdie potvrdzujú, že sa radikálne zvyšujú nároky divákov. Poskytovatelia TV služieb sa teda budú musieť týmto zmenám prispôsobiť a prehodnotiť spôsoby ako tvoriť a šíriť obsah. Budú sa zameriavať na vysokú kvalitu a to bez ohľadu na zariadenie, na ktorom bude obsah sledovaný.

Štúdia TV and Media 2014 od Ericsson ConsumerLab bola zostavená na základe výstupov z 23 tisíc rozhovorov s používateľmi širokopásmového internetového pripojenia. Prieskum sa uskutočnil v týchto krajinách: Brazília, Čile, Čína, Francúzsko, Grécko, Maďarsko, Indonézia, Írsko, Kanada, Južná Kórea, Malajzia, Mexiko, Nemecko, Portugalsko, Rusko, Singapur, Švédsko, Taiwan, Turecko, USA, Veľká Británia, Taliansko a Spojené arabské emiráty. Výsledky tejto štúdie reprezentujú 620 miliónov ľudí.
Údaje zo štúdie pochádzajú aj z 22 hĺbkových rozhovorov so zákazníkmi v San Franciscu, Londýne, Štokholme a 11 rozhovormi s odborníkmi z odvetvia médií.

Ericsson je popredným medzinárodným dodávateľom telekomunikačných technológií a služieb. Prostredníctvom riešení fungujúcich v reálnom čase vytvára prepojenú spoločnosť, ktorá umožňuje študovať, pracovať a slobodnejšie žiť v trvalo udržateľných spoločnostiach po celom svete.

Ponuku Ericssonu tvoria služby, software a infraštruktúra informačných a komunikačných technológií určených telekomunikačným operátorom a iným odvetviam. V súčasnosti sa v sieťach od Ericssonu uskutočňuje viac než 40% celosvetovej mobilnej komunikácie, spoločnosť zabezpečuje servis sietí s viac než 2 miliardami používateľov.

Štúdiu TV and Media 2014 si môžete stiahnuť > TU

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu