Súd svojim rozhodnutím len potvrdil princípy slobody tlače tak, ako to vyplýva z rozhodovania Európskeho súdu pre ľudské práva.

„Rozhodnutie o zamietnutí žaloby sudcu Michálika vítame,“ uvádza Ivana Špotáková, PR Manažér pre Ringier Axel Springer. Počas súdnych procesov predložili vydavateľ Nového Času dôkazy, ktoré potvrdili pravdivosť článkov a dospeli k zamietnutiu žaloby.

„Rozhodnutie je z pohľadu slobody tlače podľa mňa významné nielen pre samotný denník Nový Čas, ale aj pre ostatné médiá. Niektoré státisícové žaloby by teda nemuseli končiť až na Európskom súde ale pre svoju neopodstatnenosť by mohli byť zamietnuté už na Slovensku,“ dodala Júlia Kováčová, šéfredaktorka Nového Času

Spoločnosť Ringier Axel Springer Slovakia, a. s., je najväčší multimediálny vydavateľský dom na Slovensku. Vydáva absolútne najčítanejší denník Nový Čas. Vo svojom portfóliu má aj magazíny, knihy, online portály, e-shop a aplikácie pre iPad, iPhone a Android. Od decembra 2010 vlastní vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia 70 %-ný podiel v spoločnosti Azet.sk, ktorá je jednotkou na slovenskom internetovom trhu.

Ringier Axel Springer Slovakia je súčasťou švajčiarsko-nemeckej vydavateľskej skupiny Ringier Axel Springer Media AG, ktorá je vedúca integrovaná multimediálna korporácia v strednej a východnej Európe. Spoločnosť so sídlom vo švajčiarskom Zürichu vydáva noviny a časopisy, prevádzkuje webové a mobilné platformy a vlastní tlačiarne. Ringier Axel Springer Media AG je joint venture spoločností Ringier AG a Axel Springer AG.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu