Spoty boli ocenené svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO). Študenti vytvorili spoty pod vedením Mgr. art. Mgr. Jany Žjak. Ocenené spoty budú on-air v zdravotníckych zariadeniach ale i prostredníctvom ďalších komunikačných kanálov, ktoré vyberie organizácia WHO na Slovensku. Autorom spotov boli udelené diplomy a finančná odmena.

Paneurópska vysoká škola (PEVŠ) vznikla v roku 2004 ako súkromná vysoká škola pod názvom Bratislavská vysoká škola práva. Má päť fakúlt: fakultu práva, ekonómie a podnikania, masmédií, informatiky a psychológie.

Aktualizované:  „So študentmi sa snažíme pracovať na reálnych projektoch. Učíme sa nielen ako vytvoriť dielo, ale aj ako komunikovať so zadávateľom. WHO bolo úžasným príkladom tejto spolupráce. Náš pedágog doc. PhDr. Martin Kasarda, Dr. priviedol na pôdu FM PEVŠ riaditeľku kancelárie WHO na Slovensku, ktorá študentom odprezentovala zadanie. Študenti mali voľnú ruku – vo výbere témy, cesty, spôsobu spracovania. Pripravili sme výstupy a poslali. Po dvoch feedbackoch sme dospeli k odsúhlaseniu. Sme veľmi radi, že je WHO spokojná s prácou našich študentov, a že študenti vo svojom voľnom čase pracujú na sebe a prekonávajú svoje limity. Čo je pre mňa rovnako dôležité je fakt, že pani Sedláková, riaditeľka WHO na Slovensku, chce s PEVŠ spolupracovať ja naďalej. Podľa mňa, vysoká škola je aj o tom – skúšať teóriu v praxi a pracovať s vedomím, že dielo, ktoré vytvorím, má isté poslanie. Máme šťastie, že máme takých skvelých študentov,“ povedala pre Masmediálne.info Mgr. art. Mgr. Jana Žjak, PhD., odborná asistentka Ústavu mediálnych produkcií Fakulty masmédií PEVŠ.

Pozrite si ocenené spoty:

 

Ži zdravo – váž si život

Réžia: Jakub Varačka
Scenár/Storyboard: Jakub Varačka
Kamera: Milan Kulifaj
Strih a postprodukcia: Jakub Varačka, Asistent kamery: Ľubica Mikušová
Skript: Tamara Antalová
Asistent réžie: Marianna Kožányiová
Hrali: Jakub Varačka
Pedagogické vedenie: Jana Žjak

 

Nenič život druhým

Réžia: Michaela Husárová
Kamera: Daniel Kontuľ, Juraj Pivovárči
Produkcia: Juraj Vodila, Hudba: Richard Chovan
Hrali: Branislav Sodoma, Ella Kissová, Katarína Kissová
Pedagogické vedenie: Jana Žjak

 

Na Slovensku fajčenie zabíja 11000 ľudí ročne. Chceš byť jeden z ních?

Réžia: Martin Tomčányi
Kamera, strih, postprodukcia: Tomáš Mavrov
Zvuk: Viktor Kyselica
Produkcia: Michaela Husárová, Tereza Svatoňová
Hrali: Jozef Fabo

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu