Spot vznikol veľmi spontánne, keď nápad natočiť ho vznikol v hlave študentky Simony Hahnovej už pred rokom, ale nepodarilo sa ho zrealizovať. V tomto roku však oslovila už ako druháčka Fakulty masmédií PEVŠ aj Mediálnu prax fakulty a podarilo sa.

„Cieľ bol jasný od začiatku, nakrútiť vianočné video s prianím šťastných a veselých Vianoc. Keď som videla finálne video, tak som sa takmer rozplakala od dojatia. Je za tým veľký kus práce a najmä neskutočne šikovní a pracovití ľudia, bez ktorých by to nešlo zrealizovať, “ povedala Simona Hahnová.

Na tvorbe videa spolupracovali dva štáby filmárov a hudobníkov. Tvorili ich študenti z takmer všetkých ročníkov a fakúlt, dokončili ho načas i napriek zápočtovému týždňu a šibeničným termínom.

Študenti PEVŠ natočili kreatívny vianočný hudobný video pozdrav - obr. 2
študenti počas nakrúcania spotu (zdroj foto: PEVŠ)

„V prvý deň nakrúcania sme neohlásení vchádzali na prednášky a rozdávali darčeky, ktoré sme potom brali späť, lebo to boli rekvizity. Behali sme po chodbách školy v kostýmoch, keď ešte nikto nevedel, čo sa deje. 6 dní pred premiérou sa v Mediálnom centre strúhal polystyrén a vyrábal umelý sneh. Bola to náročná produkcia, ale študenti k nej pristúpili zodpovedne a posúvali svoje hranice. Každý do projektu priniesol nezištne kúsok seba, “ povedala Jana Žjak, pedagogička Fakulty masmédií PEVŠ a členka realizačného tímu.

Pozrite si video:

Vizitka tvorcov spotu:

Námet: Simona Hahnová
Scenár: Lucia Lelovská, Michal Konc
Réžia: Lucia Lelovská, Michal Konc
Produkcia: Denisa Malíčková
Asistent produkcie: Juliána Timková
Hlavná kamera: Daniel Kontuľ
Kamera: Jakub Varačka, Milan Kulifaj, Juraj Pivovárči
Asistenti: Marek Rada, Denis Németh
Strih: Adam Böjtös
Make-up artist: Roberta Moravčíková

Hudobný aranžmán: Jakub Valachovič
Hudobná produkcia: Viktor Kyselica
Hudba: Adam Böjtös (gitara), Jakub Valachovič (klávesy), Michaela Škorupová (klávesy)
Spev: Michaela Husárová, Michaela Škorupová, Juraj Vodila
Text: Roman Naništa, Michaela Škorupová, Simona Hahnová, Lucia Lelovská
Hudobná dramaturgia: Simona Hahnová

Hrali: Simona Hahnová, Viktor Kamenický, Ján Paukovic, Silvia Kelemenová, Andrea Dlugolinská,
René Vančišin, Mária Kullová, Kristián Formel, Denis Nemeth, Adam Böjtös, Henrieta Hačundová, Ivo Burcel, Noemi Chapay, Vanda Samardžijová, Tamara Antalová, Martin Tomčányi, Michal Kvak, Marcel Malina, Michaela Husárová, Michaela Škorupová, Juraj Vodila, Michal Weinzettl, Jakub Valachovič, Michal Studnička, študenti Fakulty masmédií PEVŠ, študenti Fakulty práva PEVŠ

Ďakujeme: Miki Gucman, Edita Kyselá, Martin Tomčányi a Nisina Mamka

Pedagogické vedenie: Daša Krňanová, Jana Žjak, Viktor Kamenický, Zora Hudíková, Zuzana Ihnátová

Paneurópska vysoká škola (PEVŠ) vznikla v roku 2004 ako prvá súkromná vysoká škola na Slovensku s právnickým zameraním s pôvodným názvom Bratislavská vysoká škola práva. Od akademického roka 2010/2011 nesie dnešné meno. Sídli v Bratislave a má päť fakúlt: fakultu práva, ekonómie a podnikania, masmédií, informatiky a psychológie.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu