Študenti Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy sa podieľajú na príprave diskusných relácií portálu Aktuality.sk už od parlamentných volieb v marci 2016.

„Mediálne centrum technicky zabezpečuje živý prenos a študenti Fakulty masmédií pracujú ako švenkri, zvukári, strihači a režiséri. Študenti mali možnosť vyskúšať si online strih so streamom počas školských akcií, ale je to prvýkrát, čo prekračujeme hranice školského YouTube kanála a spolupracujeme s profesionálnym subjektom. Čo si myslím, že je najväčší prínos je fakt, že študenti majú priamy dotyk s profesionálnou situáciou, ale na domácom teréne. Táto a podobné skúsenosti im umožňuje jednoduchšie sa uplatniť. Pracujú s istotou, ale zároveň cítia profesionálnu zodpovednosť. Na prvom vysielaní zo série prenosov to išlo výborne. Som rada, že to, čo ich učíme, dokážu uplatniť v praxi,“ povedala Mgr. Art. Mgr. Jana Žjak, PhD, pedagóg z Paneurópskej vysokej školy.

Po predvolebných diskusiách študenti PEVŠ pomáhali 30. marca so živým prenosom pre online reláciu Diskusie na Aktuality.sk na tému Čo by mala nová vláda urobiť pre zlepšenie podnikateľského prostredia?

Reláciu moderoval Martin Odkladal z portálu Aktuality.sk a hosťami boli Matúš Pošvanc (riaditeľ Nadácie F. A. Hayeka), Ján Oravec (prezident Združenie podnikateľov Slovenska), Jozef Špirko (viceprezident Republikovej únie zamestnávateľov) a Ivan Lužica (spoločnosť Deloitte).

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu