Študenti z Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy mapovali dianie počas volieb priamo z centrál politických strán. Zúčastnili sa nakrúcania audiovizuálnych výstupov z volebných štúdií, ktoré zároveň aj komentovali. Príležitosť vyskúšať si prácu novinára v praxi dostali vďaka spolupráci so spravodajským portálom Aktuality.sk.

„Na výzvu portálu sme sa dokonale pripravili. Nič sme nepodcenili. Napriek tomu, v sobotu boli všetci odkázaní sami na seba – museli reagovať rýchlo, uvažovať logicky a nasnímať najlepší materiál. Zážitky majú rôzne. Spolupracovali s profesionálnymi redaktormi a ja som vďačná portálu aktuality.sk, že dal našim študentom profesionálnu príležitosť,“ povedala Jana Žjak, ktorá vyučuje na škole praktické predmety.

„Bolo to ako byť hodený do hlbokej vody a musieť sa naučiť hneď plávať. Musel som byť v strehu, ak by niektorý z politikov chcel vydať stanovisko. A hlavne trpezlivo čakať na tlačovku do piatej rána,“ povedal študent Marek Rada, ktorý strávil noc v centrále strany SMER.

Výstupy, ktoré zo spolupráce vznikli si môžete pozrieť > tu

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu