Praha, 11.11.2015 Marie Jackovová, šéfredaktorka MF DNES na jeden den, na poradě s šéfredaktorem MF DNES Jaroslavem Pleslem Foto MAFRA - František Vlček embargo, pouze pro MFD

Jaroslava Plesla, šéfredaktora denníka Mladá fronta DNES  vystriedala dvadsaťjedenročná študentka filológie Marie Jackovová. Na jeden deň sa stala šéfredaktorkou denníka, pretože uspela v súťaží pod názvom Stan sa šéfredaktorom MF DNES.

„Tento typ súťaže je netradičná forma hľadania šikovných a ambicióznych ľudí do radov multimediálneho domu MAFRA a jej zmyslom je priblížiť prácu celej redakcie a každodenné rozhodnutia šéfredaktora smerom k čitateľom. Rozhodne chceme v tomto trende pokračovať. Touto cestou chceme poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili. V súčasnosti ponúkame veľmi zaujímavé pracovné pozície a je možné, že kandidátov, i napriek tomu, že neuspeli v súťaži, oslovíme, “ vysvetľuje Zuzana Kuchtová, personálna riaditeľka mediálnej skupiny MAFRA.

„Byť aspoň jeden deň v redakcii je príležitosť vidieť noviny inak, než ako ich vidia čitatelia. Som rada, že som mohla v redakcii tlmočiť svoje názory a pripomienky a priniesť pohľad človeka, ktorý nie je ovplyvnený tým, že v novinách pracuje. Mala som unikátnu príležitosť zasiahnuť do obsahu novín a som rada, že niektoré z mojich návrhov editori akceptovali, “ povedala Marie Jackovová po dni strávenom na poste šéfredaktorky MF DNES.

„Pracovať celý deň s Marie na jednom vydaní MF DNES pre mňa bolo veľmi prínosné a verím, že to platí aj pre mojich kolegov. Som rád, že Marie sa nebála jasne vyjadriť svoj názor na obsah novín, pretože my novinári potrebujeme počuť, čo si o našej práci myslí čitateľ, “ povedal Jaroslav Plesl, šéfredaktor denníka Mladá fronta DNES.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu