ADC Slovakia prinieslo na Slovensko výstavu najlepších európskych prác z oblasti grafického dizajnu a reklamnej kreativity. Výstava sa začala v stredu 2. marca a potrvá až do 13. marca. Unikátom na Slovensku sú sprievodné podujatia a prednášky pre školy priamo v priestoroch galérie Nadácie otvorenej spoločnosti Open Gallery na Baštovej ulici v Bratislave. 

Hans-Peter Albrecht z Art Directors Club of Europe - zdroj ADC Slovakia
Hans-Peter Albrecht v Open Gallery (zdroj foto: ADC Slovakia)

Združenie Art Directors Club Slovakia prináša ukážku najlepších prác dizajnu a reklamnej tvorby zo súťaže ADCE Awards 2015 aj na Slovensko.

V utorok 1. marca výstavu slávnostne otvoril Hans-Peter Albrecht z Art Directors Club of Europe a zároveň autor Creative Express.

Pre stredné školy a univerzity v rámci výstavy fungujú aj sprievodné podujatia pod názvom Portfolio Day / Portfolio Night a prednášky napríklad na témy “Prečo niektoré reklamy fungujú a iné nie?” – “Vizuálna podoba reklamy” – “Aktuálne trendy v grafickom dizajne,…“

V stredu 2. marca prednášal Peter Baslík, Creative director z reklamnej agentúry Triad Advertising študentom Katedry marketingovej komunikácie FiF UK/KAMAKO na tému „Reklamná agentúra – čo to je a prečo tam chceš robiť“.

Peter Baslík, stojí za takými úspešnými konceptmi komunikácie, ako je virálne video s Petrom Saganom, ktorý parkuje svoj bicykel na kapote auta značky Citroën, alebo animované gify na kampaň o Neriešení pre značku Kofola. Za obe práce získal pre agentúry  Istropolitana Ogilvy a Triad Advertising ocenenia Zlatý klinec.

„Snahou ADC v posledných rokoch je priblížiť sa k mladým ľuďom na školách a v agentúrach a ponúknuť im možnosti, ktoré vyplývajú zo spolupráce s ADC Europe. Chceme prelomiť bariéru medzi študentami marketingových odborov a ostrieľanými kreatívcami v agentúrach. Táto výstava a sprievodný program je fajn príležitosť, ako veci zviditeľniť,“ povedal pre Masmediálne.info Peter Baslík, Creative director agentúry Triad Advertising.

Prečítajte si aj > Príďte si pozrieť víťazov európskeho reklamného šampionátu

Pozrite si fotografie z prednášky Petra Baslíka pre študentov KAMAKO:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu