Študentská súťaž IAB Slovakia ponúkla priestor študentom na prezentáciu ročníkových a záverečných prác. V IAB Slovakia tak podporili mladých, šikovných študentov a dali im možnosť predstaviť ich nápady na tému internet ako reklamné médium, získať finančnú odmena a zoznámiť sa s lídrami slovenského online trhu.

Do tohtoročného piateho ročníka sa prihlásilo celkovo 39 študentov a porota, v zložení Andrej Blanárik (zdravie.sk), Miroslav Majoroš (group m), Marek Jakubovie (UniversalMcCANN), JindřichStaněk (azet.sk), Peter Sasák (OMD), Marián Pavel (7 PLUS) a Veronika Pizano (FMK a Piano Media), vybrala finálovú desiatku, ktorá prezentovala svoje práce priamo pred nimi.

V top 10 sa objavilo niekoľko inšpiratívnych tém. Rozhodovanie nebolo vôbec jednoduché, ale nakoniec sa porota zhodla a vybrala víťazov:

Porotu najviac zaujal Martin Anderko z Technickej univerzity v Košiciach s prácou Návrh a implementácia modelu optimalizácie internetového predaja. S využitím SEO, PPC reklamy, obsahového a sociálneho marketingu dokázal zvýšiť návštevnosť svojho e-shopu okuliarewayfarer.sk o viac ako 100% a dosiahnuť návratnosť nákladov na propagáciu o viac ako 600%!

Na druhom mieste sa umiestnila Ivka Futrikaničová z Univerzity Komenského v Bratislave s prácou Usability kreatívnych online kampaní. Ivka hodnotila použiteľnosť microsite z dielne troch najväčších digitálnych agentúr u nás – CORE4, SCR Interactive a ZARAGUZA digital. Na základe zistení zostavila 9 odporúčaní na to ako zvýšiť kvalitu komunikácie cez microsite.

Tretie miesto získal Lukáš Verbovský z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave s prácou Newsletter v marketingovej komunikácii. Lukáš analyzoval newslettre spoločnosti Microsoft Česká Republika, pre ktorú navrhol celkové zlepšenia v tejto oblasti, ako je napr. najlepší čas na odosielanie, vhodné slová do predmetu, ale aj šablónu mailov.

Okrem víťazov ďalej zaujali: Mikuláš Prokop, ktorý spracoval tému content marketingu a navrhol obsahovú stratégiu pre piercingový e-shop frogfinger.sk. Ďalej Evka Kretíková predstavila svoj projekt Pracovné stáže, ktorý slúži ako platforma pre sprostredkovanie stáže študentom.

Združenie IAB Slovakia by chcelo aj touto cestou poďakovať porote za objektívne hodnotenie a rovnako všetkým študentom, ktorí sa prihlásili so svojimi kreatívnymi a zaujímavými záverečnými prácami.

Víťazom srdečne blahoželáme!

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu