Študentské rádio Fakulty masmediálnej komunikácie odštartovalo svoje vysielanie na novej frekvencii a s vlastnou pesničkou

Pôvodne onlinové Rádio Aetter začalo 19. novembra po deviatich rokoch vysielať aj na frekvencii 107,2 FM presne na deň študentov. Historicky prvým vysielaním si mnohí členovia, súčasní aj minulí, splnili sen. Za rádiom stoja študenti Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vedúcim rádia je Andrej Brník a programovým riaditeľom Miroslav Kapec.

Študentské rádio Aetter odštartovalo svoje vysielanie na frekvencii 107,2 FM dňa 17. novembra 2020 svojou vlastnou piesňou, ktorú naspievali moderátorky rádia pri príležitosti získania frekvencie. Pieseň je prerábkou skladby Close To Me od Ellie Goulding, Dipla a Swea Lee.

Ranná show začínala v netradičnom zložení. Od mikrofónov sa poslucháčom spoločne prihovorili Viki, Mirco, Marika a Ivo. Každé ráno si budete môcť jednu z dvojíc naladiť od 7:00 hod. do 11:00 hod.

Moderované vysielanie obohatili aj hostia. Viki a Mirco privítali v štúdiu dekanku Fakulty masmediálnej komunikácie, doc. PhDr. Ľudmilu Čábyovú, PhD., mim. prof., ktorá spomínala aj na začiatky rádia a popriala študentom mnoho úspechov do budúcna.

Dekanka však nebola jedinou hostkou rannej show. Marika a Ivo privítali speváka Adama Ďuricu. Moderátorská dvojica vyspovedala hudobného hosťa o tom, aké má sny, či sa cíti ako pravý Trnavčan, ale rovnako zaspomínal aj na svoje študentské časy. Adam Ďurica zahral naživo zo štúdia aj dve svoje skladby, novinku Pravdupovediac a Zatancuj si so mnou.

Ranný vysielací tím nahradili na pravé poludnie moderátorky Ema, Terka a Paťa, ktoré sa budú prihovárať poslucháčom každý pracovný deň od 14:00 hod. do 18:00 hod. V poobednom vysielaní zaspieval naživo aj ďalší hudobný hosť, spevák Bystrík.

Aj napriek tomu, že sa rektor Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave prvého vysielania na frekvencii kvôli pandémii priamo nezúčastnil, študentom drží palce. „Každý úspech študentov je i úspechom univerzity,“ prezradil Prof. Ing. Roman Boča, DrSc.

Na otázku, čo pre neho znamená to, že Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave je jedinou univerzitou na Slovensku, ktorá má vlastné rádio a vysiela na vlastnej frekvencii, odpovedal: „Predovšetkým to, že máme mimoriadnych študentov, ktorí pod vedením mimoriadnych pedagógov dokážu všetko, čo budú chcieť,“ tvrdí.

Poobedné vysielanie sa zavŕšilo rozhovorom s vedúcim rádia Mgr. Andrejom Brníkom, PhD. a Mgr. Miroslavom Kapcom, ktorý je programovým riaditeľom rádia Aetter. „Dlho sme sa pripravovali na prvý vysielací deň a myslím si, že to bolo aj počuť. Samozrejme, nie všetko vyšlo tak, ako sme plánovali, ale za mňa môžem povedať, že celkový dojem bol príjemný a ako programový riaditeľ som s prvým dňom spokojný,“ prezradil Miroslav Kapec.

Prvé vysielanie rádia Aetter sa nieslo v znamení splnených snov. Na otázku, aký sen má do budúcna s rádiom, Miroslav Kapec prezradil, že by bol rád, keby si rádio Aetter našlo miesto v slovenskom éteri.

Rovnako dodáva, že by si prial, aby bol Aetter kvalitným rádiom a presvedčil svojím vysielaním aj ľudí, ktorí si myslia, že študenti by sa mali „učiť“ vysielať len v online priestore. „Aj mladí ľudia sú pripravení viesť profesionálne rádio so všetkým, čo k tomu patrí,“ povedal programový riaditeľ rádia Aetter, Miroslav Kapec.


(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu