foto: BLOGER ROKA

Súťaž BLOGER ROKA, ktorá sa na Slovensku organizuje už po štvrtýkrát sa môže pochváliť veľkým záujmom. Po troch dňoch od jej spustenia bolo v súťaži nominovaných viac ako 200 blogov, vlogov a Instagramových profilov.

Nominácie a SMS hlasovanie do ankety BLOGER ROKA, do ktorého sa môže zapojiť široká verejnosť, bude prebiehať do 31.mája 2018.

Výťažok z SMS hlasovania bude venovaný mimovládnej neziskovej nadácii Križovatka, ktorá medzi slovenskú spoločnosť šíri povedomie o Syndróme náhleho úmrtia dojčiat (SIDS) a o možnostiach ochrany ohrozených detí do 1 roku veku.

V ankete, ale nevyhráva len ten, kto sa umiestni na prvom mieste. Napríklad travel bloger Milan Bardún z bezmapy.com, ktorý sa v minulom ročníku umiestnil na druhom mieste, aj vďaka súťaži spolupracoval s viacerými zvučnými menami, veľa sa naučil, získal mnoho kontaktov a stále sa zlepšuje.

Aj tento ročník ankety BLOGER ROKA sa nesie v znamení viacerých zmien. „Nielen v tomto 4. ročníku prinášame zmeny a novinky. Táto oblasť je tak dynamická, že sa musíme prispôsobovať trendom a zmenám. Medziročne pozorujeme a analyzujeme nárast a pokles počtu blogerov, naprieč oblastiam, ktorým sa venujú. Badáme nárast travel blogerov a lifestyle blogeriek, oblasť gastronómie je plus mínus rovnaká, až na to, že food blogeri prichádzajú z roka na rok so zaujímavejším konceptmi. Medziročne nám narástla komunita mamy blogeriek, preto sme sa rozhodli otvoriť túto novú kategóriu. Novou špeciálnou kategóriou, ktorá sa ani tak netýka blogerov, ako influencerov, je INSTAGRAM ROKA – ide o IG profily viac či menej známych tvárí, ktoré si na IG profiloch získali priazeň veľkej masy ľudí a sú trendsettermi. Do tejto kategórie je možné nominovať tie profily, ktoré majú viac ako 20k followers, nie je podmienkou, aby bol daný influencer blogerom. Na druhej strane, zrušili sme kategóriu IT, inovácie a biznis, kde sme medziročne, žiaľ, zaznamenali pokles aktívnych blogerov,“ pre Mediahub.sk uviedla zakladateľka ankety BLOGER ROKA a CEO Content agency, Jana Malaga.

Jednou z viacerých zmien je napríklad možnosť hlasovať prostredníctvom SMS, ktoré nahradilo hlasovanie cez e-maily. Z jedného telefónneho čísla je možné zahlasovať maximálne 5-krát.

Celkovo je v súťaži BLOGER ROKA desať kategórii: Beauty, Fashion, Company, Food, Life, Mama, Newcomer, Travel, Video, Instagram roka.

„Skrytý potenciál, originálny obsah či jedinečný dizajn, ktorý nebol ocenený dostatočným počtom SMS hlasov od verejnosti, bude odmenený Divokou kartou. Na zúbky sa tomu pozrie špeciálna porota,” uvádza sa na webe súťaže BLOGER ROKA 2018.

Novinkou je, že sa zvyšuje počet divokých kariet, ktoré budú po novom štyri. Znamená to, že šanca na nečakaný postup je omnoho väčšia.

Ďalšou novinkou v ankete je zmena spôsobu vyhlasovania výsledkov. Vyhlasovanie výsledkov bude po novom prebiehať od 18. do 29. júna, čiže 10 kategórií = 10 dní.

Na základe indícií bude možné zistiť, za ktorým blogerom organizátori súťaže smerujú a teda kto sa stane víťazom. To, ale nie je všetko, sledovať sa bude dať aj mnoho live streamov. Všetky videá z vyhlasovania víťazov bude môcť verejnosť sledovať na YouTube kanáli súťaže

„Keďže stále viac sa hovorí o video obsahu ako o žiadanom formáte, tak ako inak by mali byť vyhlasované výsledky najväčšej súťaže content marketingu, ak nie práve cez video blogy, YouTube a live streamy? No offline eventu sme sa úplne nevzdali a tak 29.6. bude afterparty BLOGER ROKA 2018 v centre Bratislavy :-) na ktorú môže prísť úplne každý (po 23:00) a medzi 21:00 až 23:00 hod bude vstup pre pozvaných hostí, médiá a influencerov. Budú vyhlásení víťazi špeciálnych kategórií: Instagram roka a Najlepší wordpress blog 2018,“ pre Mediahub.sk prezradila Jana Malaga.

Zdá sa, že tohtoročná súťaž Bloger roka 2018 sa nesie v znamení čísla štyri. Štvrtý ročník, štyri novinky a tak povediac aj v spojení 24 hodín je zastúpená štvorka. Ešteže víťazov bude viac, pre každú kategóriu jeden, čiže šancu zažiariť a zožať úspech má až 10 najlepších blogerov a influencerov.

Blogovanie sa nielen na Slovensku, ale i po celom svete, stáva čoraz populárnejším. Určite je to spôsobené aj tým, že obsah, ktorý publikujú blogeri je veľmi atraktívny.

„Slovo blog sa za posledné roky dostalo viac do povedomia nielen značiek, ktoré oslovujú blogerov na spolupráce, ale aj širokej verejnosti. Prečo? Lebo blogeri prinášajú autentický a originálny obsah. Obsah, ktorý chutnali, videli, pretestovali, vyskúšali, … pred necelými dvomi rokmi som založila Asociáciu blogerov – do tejto skupiny sa môže pridať každý aktívny bloger, ktorý ma chuť vzdelávať sa a pracovať na sebe, zároveň sa stretávať s ostatnými blogermi. Momentálne je v tejto skupine cez 160 blogerov a youtuberov,” uviedla Jana Malaga.

Aj napriek veľkému posunu a rozvoju v oblasti blogovania, táto online aktivita ešte ani zďaleka neukázala celý svoj potenciál.

„Ešte stále blogovanie nedosiahlo svoj vrchol, tento trend je na vzostupe. Na Slovensku dnes bloguje veľa ľudí. Každým dňom vznikne nejaký nový blog. Ale musím tiež kriticky zhodnotiť, že v poslednej dobe mi do očí udrelo veľa blogov – chaotických, bez nápadu a konceptu, blogerky tam publikujú kadečo bež nejakej vízie a jasnej línie, nemajú v hlave jasné čo tým blogom chcú povedať a kto je ich cieľová skupina. Vo veľa prípadoch je to on-line denník a nájdete tam kde boli, čo videli, čo zjedli a vypili, ako sa obliekli a nalíčili. Na druhej strane na Slovensku je pár neskutočne dobrých blogerských talentov a hovorím o viacerých oblastiach ako travel, food, fashion, mama – verím, že budú pribúdať špecializované blogy – ešte stále je neskutočný priestor, kde sa môže bloger zviditeľniť a stať sa trendsetterom,“ doplnila Jana Malaga.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu