Faceboard použili v ČSOB v rámci PR komunikácie pre Sporiaci účet Depozit, nazvali ho „ČSOB Inšpirátor sporenia“. Autorom konceptu je PR agentúra PRime time.

Faceabord umiestnili na tri dni, od štvrtka 5. mája do soboty 7. mája do nákupného centra Eurovea v Bratislave.

Je osadený na prízemnom podlaží, funguje od 10:00 hod. do 21:00 hod.

Má upútať pozornosť okoloidúcich, informovať ich a inšpirovať pre výber sporiaceho účtu ČSOB.

„Toto zariadenie dokáže rozpoznať prichádzajúceho človeka (ak k nemu bližšie pristúpi), teda jeho pohlavie a vekovú skupinu. Na základe týchto údajov každému návštevníkovi nášho Inšpirátora sporenia na obrazovke predstaví jeho túžby a sny,“ povedal PR špecialista Odboru komunikácie spoločnosti Československá obchodná banka, a. s. Juraj Štefanovič.

ČSOB Inšpirátor sporenia - obr. 1
zdroj: ČSOB

„Zadaním pre našu PR agentúru bolo podporiť sporenie, teda myšlienku, že pokiaľ si človek pravidelne sporí, dokáže si po určitom čase z nasporených peňazí kúpiť/zadovážiť to, po čom túžil, resp. o čom sníval. Nehľadiac na vek. Jedným z navrhnutých konceptov PR agentúry bola i možnosť využitia tzv. Faceboardu. Teda zariadenia, ktoré na základe face-detection technológiu dokáže rozpoznať pohlavie a vekovú skupinu prichádzajúceho človeka, ako i jeho emócie alebo napr. aj farby oblečenia,“ povedal Juraj Štefanovič.

„Nakoľko dosiaľ túto technológiu na Slovensku na marketingovo-komerčné účely nikto nevyužil a v ČSOB inováciami žijeme, rozhodli sme pre koncept „ČSOB Inšpirátor sporenia“, ktorý bol založený práve na využití Faceboardu. Aby sme návštevníkom Faceboardu pri tejto príležitosti doručili aj konkrétny bankový produkt, nadväzujúc na myšlienku sporenia sme vybrali náš Sporiaci účet Depozit,“ dodal Juraj Štefanovič.

Faceboard sa nachádza neďaleko pobočky ČSOB na prízemnom podlaží v Eurovea, stojí pri ňom animátor, ktorý zákazníkom podľa potreby podrobnejšie vysvetľuje jeho použitie. Aktivitu ČSOB odkomunikovala aj na svojej funpage na Facebooku.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu