Richard Sulík podal žalobu voči novinárovi Michalovi Havranovi za to, že ho nazval fašistom. „Toto je dobré. Keby niekto napísal, že je Sulík kkt, tak odkiaľ bude citovať definíciu?,“ vulgárne okomentoval na sociálnej sieti text žaloby Adam Znášik, konateľ reklamnej agentúry Komplot Advertising, ktorá robila prezidentskú kampaň Andrejovi Kiskovi.

Predmetom žaloby je reakcia Michala Havrana na Facebooku na komentár Richarda Sulíka v Hospodárskych novinách pod názvom Môj tip: Vyhrá Trump:

„Mali sme v Európe takých liberálov, ako Jörg Haider, alebo Pim Fortuyn. Tiež začínali ako psychotickí libertariáni a skončili, rovnako ako Richad Sulík, ako trapnučkí fašisti,“ napísal na Facebooku Michal Havran.

Michal Havran vedie portál jetotak.sk, má autorskú stranu v denníku SME a moderuje vlastnú reláciu Večera s Havranom v slovenskej televízii RTVS.

Už viac krát sa zviditeľnil svojimi kontroverznými výrokmi a postojmi. Naposledy, keď osobne podporil politiku na sneme malej liberálnej mimoparlamentnej strany SKOK!. Čítaj viac.

Tentoraz sa Havran za svoje výroky bude musieť asi ospravedlniť. Znenie podanej žaloby zverejnil Richard Sulík na svojom webe > pozri.

„Žalovaný je povinný uverejniť na svojom profile na stránke www.facebook.com ospravedlnenie v nasledovnom znení: „Ospravedlňujem sa Ing. Richardovi Sulíkovi za to, že som ho označil vo svojom príspevku zo dňa 07.11.2016 za trapnučkého fašistu. Jedná sa o nepravdivé a ničím nepodložené tvrdenie zasahujúce do práva na občiansku česť Ing. Richarda Sulíka,“ znie Petit podanej žaloby.

Sulík si uplatňuje od Havrana okrem ospravedlnenia aj sumu 10 tisíc eur ako náhradu nemajetkovej ujmy a aj náhradu súdnych trov.

Aktualizácia:
Krátko po publikovaní sme zmenili nadpis článku.

Aktualizované 22.12.:

„Nie že by som nebol zvyknutý na vyhrážky, hrozbu zastrelením, obesením etc, aj keď, nedá sa úplne zvyknúť na to, keď vás každé ráno čaká v inboxe 50 takýchto odkazov, ale po Sulíkovej žalobe sa počet vyhrážok zvýšil, vari sa na teba voda, ty sviňa, kokot, hovado, zaslúžiš si deportáciu, od rána niekoľko desiatok. Tak ďakujem pánovi Sulíkovi za to, že upriamil pozornosť jeho asi cieľovej skupiny na môj profil a samozrejme aj za protiprávne zverejnenie mojich osobných údajov, čo budeme riešiť inak. A vďaka naozaj stovkám ľudí, ktorí ma dnes podporili, od renomovaných advokátov až po robotníkov v automobilkách, priateľom a všetkým, ktorým ešte záleží na tom, v akej krajine budeme žít. Nemôžem odpovedať všetkým, správa o žaloba ma zastihla na čítačkách, čim srdečne pozdravujem aj moje čitateľky a čitateľov a budem teda bojovať ďalej, aby sme sa raz nemuseli hanbiť za to, že sme ustúpili vtedy, keď sme mali držať líniu,“ napísal Michal Havran ako reakciu na podanú žalobu na sociálnej sieti.

Havran chce údajne podať protižalobu na Sulíka za zverejnenie adresy trvalého bydliska na jeho webe sulik.sk (Sulík následne adresu vymazal).

Zverejnenie adresy trvalého bydliska ale zákon nepovažuje za osobný údaj, preto Havran žalovať Sulíka nemôže, resp. takáto žaloba bude zjavne neopodstatnená.

Mimochodom Havranova adresa trvalého bydliska – Hutnícka 38, Bratislava je uvedená i vo verejnom – Obchodnom registri > pozri.

Prečítajte si > Majiteľ denníka N finančne podporil vznik nového politického hnutia Progresívne Slovensko

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu