Zdroj foto: Dynamic Relations 2000

Česká spoločnosť Cormen bude musiť pozastaviť dovoz, distribúciu, predaj a propagáciu svojich krémov Isolda, pretože sa ich obal nápadne podobá na krémy Indulona od slovenskej firmy Saneca Trade. Tá požiadala o ochranu Okresný súd Bratislava I a ten v týchto dňoch vyhovel jej návrhu a vydal neodkladné (predbežné) opatrenie. Správu sme aktualizovali o vyjadrenie spoločnosti Cormen (Isolda).

„Krém na ruky „Isolda“ sme okamžite po tom, ako sa zjavil na trhu identifikovali ako jasný pokus o napodobeninu tradičnej Indulony. Výrobca a distribútor „Isolda“ sa ani nenamáhal maskovať fakt, že prakticky v plnej miere kopíruje dizajn balenia, typológiu písma a všetky ostatné dôležité znaky nového dizajnu tradičnej Indulony,“ uviedol MUDr. Richard Král, Director of Cosmetics Sales & Marketing, Saneca Trade s.r.o. a dodal, že Saneca Trade s.r.o. dnes považuje Indulonu za klenot svojho portfólia a je odhodlaná brániť jej identitu pred akýmikoľvek napodobeninami podobného typu, ako „Isolda“.

„Saneca v žalobe píše, že do vynovenia dizajnu Indulony investovala 130-tisíc eur a každoročne dáva ďalších 1,5 milióna eur do marketingových aktivít na podporu predaja krému. Podnik argumentuje, že keby súd predbežné opatrenie nevydal, vyšli by tieto peniaze navnivoč,“ uviedlo SME.

Podľa zistení SME Indulona a Isolda majú výrazne rozdielne maloobchodné ceny, Indulona, 85ml sa predáva za približne 1,60 eur, pričom Isolda len za zhruba 70 centov. Český Cormen vykázal v roku 2014 tržby z predaja svojich výrobkov vo výške približne 4,3 miliónov eur, pričom slovenský výrobca Saneca Trade vlani až zhruba 58 miliónov eur.

Aktualizované:

„Celú kauzu vnímame ako útok Indulony na svojho najväčšieho konkurenta na priemyselnom trhu, ktorým Isolda bezpochyby je. Cormen s.r.o., výrobca krémov Isolda, je najväčším producentom ochranných pracovných krémov na ruky v Českej republike. Vďaka svojej kvalite, overeným atestom, aj spokojnými zákazníkmi, získala Isolda svoje miesto aj na slovenskom trhu. Krémy Isolda používajú na ochranu rúk svojich pracovníkov tie najväčšie a najvýznamnejšie priemyselné spoločnosti, “ uviedol konteľ spoločnosti Cormen Ing. Vladimír Čížek a dodal, „S rozhodnutím nesúhlasíme a budeme sa procesne brániť, ale do právoplatného skončenia veci nám nezostalo nič iné, než toto predbežné opatrenie rešpektovať a podriadiť sa mu.“

Spoločnosť ďalej uviedla, že sa rozhodnutím súdu cíti byť poškodená a s uvedením nových krémov Isolda na trh boli spojené náklady, ktoré odhadli na 2 milióny Kč. Celé stanovisko spoločnosti si môžete prečítať > tu

Porovnajte obaly krémov Isolda a Indulona (hore):

kremy-isolda-zdroj-foto-cormen
zdroj: Cormen

Pozrite si časovú os uvedenia produktov Isolda vs. Indulona:

casova-os-indulona-isolda-zdroj-cormen-isolda
Časová os Isolda vs. Indulona (zdroj: Cormen)

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu