Názor sudkyne vyhodnotil potom Krajský súd, ako vecný a označil ho ako nestranný postoj voči vydavateľstvu Ringier Axel Springer Slovakia, pod ktoré denník Nový Čas spadá.

„Ja ich nevolám ani novinári, ja ich volám pisálkovia. Nový Čas je bulvár najhrubšieho zrna. Redaktori nemajú ani dostatočné vzdelanie, aby mohli vykonávať novinársku prácu,“ povedala sudkyňa Okresného súdu Bratislava II Oľga Nižňanská pri ústnom odôvodnení rozhodnutia proti vydavateľstvu Ringier Axel Springer nad rámec vykonaného dokazovania; táto poznámka sa potom neobjavila v písomnom vyhotovení rozhodnutia, “ upozornil na sociálnej sieti novinár denníka SME Adam Valček.

Teraz má sudkyňa Oľga Nižňanská rozhodovať aj v inom spore vedenom voči vydavateľstvu Ringier Axel Springer Slovakia.

Námietku zaujatosti v súvislosti s jej vyjadrením na adresu novinárov denníka Nový Čas Krajský súd v Bratislave zamietol s odvôvodnením:

“ …(týmto názorom) nevybočila z medzí vecnosti a zachovania profesionality, a preto nie je objektívne spôsobilý ohroziť jej nestranný postoj voči odporcovi v danej veci,“ rozhodol Krajský súd,“ uvádza Adam Valček.

 

Adam Valček sa v denníku SME venuje i investigatívnej žurnalistike, odhaľuje kauzy oligarchov a pozadie schránkových spoločností, vo svojich článkoch presadzuje slobodu slova a demokratické princípy. Píše o ekonomike, politike, podnikaní a práve.

V SME začínal spočiatku, ako administrátor stránky Sťažnosti.sme.sk od roku 2008 a neskôr sa vypracoval na rešpektovaného novinára. V denníku SME pôsobí v súčasnosti ako ekonomický reportér a vedúci oddelenia dátovej žurnalistiky.

  Uznesenie vs. Ringier Axel Springer Slovakia, a.s.,

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu