ilustračná foto koláž: MWD, foto: pixabay.com, N, PS

Politik strany SaS zverejnil otvorený list v ktorom otvorene hovorí o novinárovi, editorovi denníka N Milanovi M. Šimečkovi a jeho možnom prepojení s politickým hnutím Progresívne Slovensko, cez svojho syna, ktorý sa v hnutí aktívne angažuje.

„…Je tu však ešte jedna okolnosť, ktorú pokladám za podstatnú. V tomto prípade mám totiž pochybnosti, či tento postoj pána Šimečku nie je ovplyvnený skutočnosťou, že jeho syn sa angažuje v politickom projekte „Progresívne Slovensko“ a bude závisieť aj od úspechu resp. neúspechu SaS, či sa Progresívne Slovensko vôbec dostane do NR SR po najbližších voľbách,“ píše vo svojom otvorenom liste Sulík.

V skutočnosti nielen syn editora, ale i člen redakčnej rady denníka N Mišo Meško z Martinusu, ale i majiteľ denníka N Andrej Zajac z ESETu sú tiež aktívni v politickom hnutí Progresívne Slovensko, finančne podporili jeho vznik. Členkou politického hnutia bola donedávna i ďalšia členka redakčnej rady denníka N Zora Jaurová.

Oslovili sme riaditeľa vydavateľstva Lukáša Fila, Milana M. Šimečku, jeho syna Michala Šimečku, ale i zástupcu riaditeľa vydavateľstva denníka Tomáša Bellu, či Michala Meška zo spoločnosti Martinus.sk, no nevyjadrili sa.

Čítaj viac:

Majiteľ denníka N finančne podporil vznik nového politického hnutia Progresívne Slovensko (aktualizované)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu