foto: Sport2

Odhalený prsník a vztýčený prostredník v priamom prenose. Aké prekvapenia prinesie 51. ročník najväčšieho amerického sviatku športu Super Bowl? Zlatým klincom programu bude divoká a svojrázna popová diva Lady Gaga. V kuloároch sa šepká, že divákov na štadióne a pred obrazovkami určite nenechá chladnými!

logo Super BowlNie je to len sviatok športu. Popularitu podujatia každoročne zvyšujú hviezdy šoubiznisu, ktoré vystupujú tradične v polovici zápasu.

Možnosť rozprúdiť polčasovú atmosféru finálového zápasu NFL veľkolepou šou považujú umelci za vrchol svojej hudobnej kariéry. Popová diva Lady Gaga si vystúpenie pred niekoľko miliónovým publikom vychutná hneď druhýkrát.

Minulý rok sa jej ušla pocta zaspievať americkú hymnu v úvode zápasu a svojej úlohy sa zhostila bravúrne. Podobný zážitok od nej očakávajú organizátori aj tento rok.

Svedkami môžu byť aj diváci pred televíznymi obrazovkami, ktorí si 5. februára presne o polnoci naladia stanicu Sport2. 51.ročník Super Bowl-u obstarajú tímy New England Patriots a Atlanta Falcons.

Vedeli ste?

  • Odhalený prsník Janette Jackson bol dôvodom pre vznik video portálu Youtube.com
  • Neskoro zachytený vztýčený prostredník raperky M.I.A. má za následok omeškané priame prenosy televízií z podujatia
  • Na tohtoročnom 51. Super Bowle mala vystúpiť britská speváčka Adele, ktorá však túto ponuku odmietla
  • Minuloročný Super Bowl sledovalo až 78% amerických domácností
  • 30-sekundový reklamný spot počas vysielania Super Bowlu má hodnotu 5 miliónov dolárov 

Nielen legendy popu, ale i Super Bowlu

Aj keď si štafetu z roka na rok podávajú špičkové hudobné hviezdy, nie každá dokáže rozvíriť hladinu diváckeho nadšenia. To však neplatilo v prípade zosnulej Whitney Houston, ktorá v roku 1991 zaspievala pred preplneným štadiónom v Tampe americkú štátnu hymnu, ktorou rozbúšila srdcia Američanov. Dodnes sa jej vystúpenie považuje za jedno z najsilnejších a stalo sa symbolom patriotizmu a národnej súdržnosti.

,,Zem by mala byť planétou radosti, na ktorej nikto nemôže trpieť…“ Vyhlásil v úvode svojho vystúpenia legendárny Kráľ popu Michael Jackson, ktorý dojal prítomných i televíznych divákov k slzám.

Chladnými ich nenechalo ani samotné vystúpenie uprostred kalifornského štadiónu, kde v roku 1993 v sprievode tisícok detí a speváckeho zboru predniesol jednu zo svojich najznámejších piesní Heal the World.

Spolu s ním spieval štadión, Amerika a diváci z celého sveta pred televíznymi obrazovkami. Šou doplnená prekrásnym ohňostrojom a obrovským balónom v tvare zemegule na znak spolupatričnosti ulahodila nielen ušiam, ale aj očiam.

Dvanásť minút slávy si nenechala ujsť ani ďalšia spevácka legenda Prince, ktorý v roku 2007 roztancoval štadión na Floride. Jeho vystúpenie v daždi nenechalo suchým ani ľudí pred televíznymi obrazovkami a jeho šou sledovalo neuveriteľných 140 miliónov televíznych divákov.

Dych vyrážajúcu hudobno-módnu šou predviedla v polčase finálového zápasu amerického futbalu aj Madonna. V roku 2012 odtancovala svoje vystúpenie v Indianapolise na virtuálnych dlaždiciach, na ktorých sa premietali grafické snímky s logom najprestížnejšieho amerického magazínu Vogue.

Okrem speváckeho talentu sa Madonna blysla dokonalým kostýmom v gladiátorskom štýle, a tak bola pastvou nielen pre uši, ale aj oči.

Rovnako tomu bolo aj v roku 2015, kedy kalifornská speváčka Katy Perry so svojimi štyrmi outfitmi a 22-tisíc kryštálikmi v sprievode množstva pyrotechniky odpálila 12-minútovú mega šou uprostred arizonského Glendale. Na jej grandióznu šou si dodnes mnohí spomínajú.

Namiesto šou škandál

Aby celebrity vyplnili 12-minút svojej slávy, pre rozprúdenie atmosféry si prizývajú ďalších interpretov. Nie každému sa to však vypláca. Britská skupina Coldplay si v roku 2016 pozvala Beyoncé a Bruna Marsa.

Ich spoločné vystúpenie však vyústilo do nečakaného zvratu, kedy všetku pozornosť na seba strhla energická Beyoncé. Miesto spoločného duetu so skupinou Coldplay prekvapujúco predstavila svoj čerstvo zverejnený singel Formation ako odkaz černošskej hrdosti. V kostýme inšpirovanom Michaelom Jacksonom a v sprievode desiatok tanečníčok zožala obrovský úspech.

Pozvanie Justina Timberlaka sa zase nevyplatilo speváčke Janette Jackson. Spevák jej v roku 2004 počas polčasového vystúpenia strhol časť oblečenia a na 90-miliónov divákov vyskočil jej odhalený prsník.

Incident sa zapísal do histórie Super Bowlu a len nedávno skončila jej súdna dohra. Mnohí umelcov upodozrievali, že nešlo o obyčajnú náhodu, ale vopred dohodnutú scénku.

Podobný šok zažila Amerika v roku 2012. Britská raperka M.I.A. počas vystúpenia s Madonnou vystrčila celému svetu svoj prostredník v priamom prenose. Neslušné gesto, ktoré televízie nestihli včas prekryť, ukázala počas nového singlu Give Me All Your Luvin.

Zabudnutý text národnej hymny? Aj taká je realita Super Bowlu, ktorá púta pozornosť celého amerického národa. Takýto fail sa zase podaril v roku 2014 americkej speváčke Christine Aguilere, ktorá namiesto jedného verša hymny zaspievala opäť ten predchádzajúci. Svoj trapas ospravedlňovala tým, že sa do piesne až príliš vcítila.

Sabína Nagyová z agentúry PR.Konektor

 

 

.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu