SuperStar 2020 (foto: TV Markíza)

Celosvetovo najúspešnejšia spevácka súťaž SuperStar sa v nedeľu, 16. februára 2020, vrátila na obrazovky televízie Markíza ako suverénne najsledovanejší nespravodajský program dňa v rámci obchodne podstatnej cieľovej skupiny 12-54.

Úvodný zostrih z kastingov dosiahol skvelý rating 9,9 % a trhový podiel 26,3 %, v porovnaní so štartom predchádzajúceho ročníka na jar 2018 si prvá epizóda SuperStar z hľadiska ratingu polepšila o 0,6 percentného bodu a trhový podiel jej narástol o 2,8 percentného bodu.

Obzvlášť oslovila cieľovú skupinu mladých žien vo veku od 12 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili trhový podiel 39,2 %.

SuperStar v čase vysielania porazila konkurenčné programy, šou V siedmom nebi zaznamenala na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine výrazne nižší trhový podiel 17,3 % a seriál Hniezdo na Jednotke RTVS dosiahol podiel na trhu 17,5 %.

Štart súboja o prestížny titul, splnenie sna a rozprávkovú výhru v hodnote 75 tisíc eur si nenechalo ujsť celkovo 468-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, v porovnaní so štartom predchádzajúceho ročníka ide o nárast o 36-tisíc divákov.

Najsledovanejším programom dňa sa v oboch hlavných cieľových skupinách sa stala relácia Počasie. V cieľovej skupine 12-54 dosiahla výborný rating 11,6 % a trhový podiel 30,2 %, pričom jej zároveň patrí aj post divácky najúspešnejšieho programu celého uplynulého týždňa.

Aktuálne informácie o počasí si nenechalo ujsť celkovo 632-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, o dvetisíc divákov úspešnejšie boli minulý týždeň iba stredajšie Televízne noviny.

Druhá priečka v nedeľnom rebríčku sledovanosti patrila taktiež v oboch hlavných cieľových skupinách hlavnej spravodajskej relácii Televízne noviny, ktorá si pripísala rovnako skvelý rating 10,7 % a trhový podiel 28,7 %.

Sumár najdôležitejších informácií z domova i zo sveta TV Markíza sprostredkovala 610-tisíc divákom starším ako 12 rokov. Štvoricu najsledovanejších nedeľných programov uzatvára relácia Športové noviny (rating 9,9 %/share 25,4 % v CS 12-54).

Tradične vysoký divácky záujem si aj napriek mimoriadne silnej športovej konkurencii vyslúžila popoludňajšia politická talkšou Na telo s Michalom Kovačičom, vydanie s hosťami Luciou Ďuriš Nicholsonovou (SaS) a Erikom Tomášom (Smer-SD) dosiahlo rating 6,1 % a trhový podiel 22,8 % v cieľovej skupine 12-54. Zaujímavú debatu na aktuálne politické témy si pozrelo 418-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu