Aj tento rok nám prišlo do redakcie hneď niekoľko veľmi zaujímavých novoročeniek a rozhodli sme sa s vami takto o ne podeliť.

V prvom ročníku súťaže Najkreatívnejšia PF-ka 2016 vyhrala reklamná agentúra Triad Advertising, druhé miesto obsadila PR agentúra PR.Konektor a na treťom mieste sa umiestnila Paneurópska vysoká škola so svojím hudobným vianočným pozdravom.

Shortlisty získali Rada pre vysielanie a retransmisiu, vydavateľstvo Mafra a spoločnosť BMW Group Slovakia za novoročenku pre značku MINI.

Za redakciu Masmediálne.info vám prajem veľa šťastia v novom roku, nech je ešte kreatívnejší ako rok predchádzajúci.

1. Zlaté miesto – Najkreatívnejšia PF-ka 2016

Reklamná agentúra Triad si na záver roka pripravila pre klientov a partnerov prekvapenie v podobe Triadventures. Obdarovaný si mohol vybrať darček zo zaslanej ponuky, ktorú agentúra komunikovala prostredníctvom špeciálnej microsite. Ponuka darov sa zobrazila adresátovi po zadaní unikátneho kódu. Tomuto riešeniu novoročného pozdravu sme sa rozhodli udeliť prvé miesto v našom prvom ročníku súťaže o najkreatívnejší novoročný pozdrav.

Z Triadu prišiel e-mail v znení: Milý Marián, viem, že sa už nemôžeš dočkať, ako po vlne vianočných večierkov vypneš maily a začneš si užívať zaslúžený offline život. Preto ešte predtým, ako sa odpojíš od pracovného kolobehu, by sme Ti chceli pod stromček položiť darček od Triadu. Je to niečo, čo si tu strážime ako oko v hlave. Niečo, na čo sme najviac hrdí a čo robí Triad Triadom. Vytvorili sme Triadventures, v ktorom Ti každý z nás pripravil vlastný zážitkový darček. A jeden z nich si môžeš dať pod stromček. Stačí si len vybrať na: triadventures.triad.sk a vložiť unikátny kód: xxx
Prajeme Ti krásne Vianoce a šťastný nový rok :)
Tvoj Triad

***

Po zadaní unikátneho kódu na špeciálnej microsite Triadu „Triadventures“ sa zobrazili darčeky, ktoré si takto obdarovaný mohol vybrať.

Bola tam napríklad možnosť zájsť s prezidentom na obed na hrad so zakladateľom agentúry Triad Advertidsing Martinom Woskom, alebo Marek Mrázik ponúkol ako dar adresu nieco@triad.sk, ktorú môže obdarovaný používať. Medzi darmi bol i piesok z Bondi beach od Juraja Stehlíka, ale aj Lekcie feminizmu od Petry Papajovej.

Ale keďže postoj našej redakcie je taký, že žiadne dary neprijímame, dar som i ja musel odmietnuť.

2. Strieborné miesto – Najkreatívnejšia PF-ka 2016

PR agentúra PR.Konektor si na záver roka pripravila pre klientov a partnerov prekvapenie v podobe aplikácie pre internetový prehliadač, ktorá po nainštalovaní maže alebo mení význam zadaných slov. Napríklad: Slovo „politika“, môžete nahradiť pri prehliadaní ktorejkoľvek webovej stránky výrazom „no nazdar“ alebo vlastným, podľa vášho uváženia. Tomuto riešeniu sme sa rozhodli udeliť druhé miesto v našej súťaži o najkreatívnejší pozdrav.

Z PR.Konektora prišiel e-mail v znení: PR.Konektor sa rozhodol, že namiesto generických a 100-krát opakovaných vinšovných fráz Vám venuje trochu zábavy, ktorý si užijete nielen počas voľných dní, ale aj v každodennom pracovnom strese :)

MAŽTE TO!
Určite máte ľudí/politikov/miesta, či slová, na ktoré ste už doslova alergickí. Teraz ich jednoducho vymažete/vymeníte zo svojich internetov! Stačí si stiahnuť jednoduchý plugin Mažu.to z dielne našej sesterskej agentúry Konektor Social podľa návodu nižšie a vždy, keď sa v texte objaví vaša “alergia”, tak bude jednoducho vymazaná, alebo nahradená iným slovom, ktoré si sami určíte. Namiesto mena premiéra tak môžete čitať o Hranolovi, či namiesto hipsterov o marmeláde. Celkom príjemné spestrenie dňa, čo poviete? :)

JEDNODUCHÁ INŠTALÁCIA
1. Na www.mazu.to kliknite na ikonu prehliadača.
2. V Google Chrome store zvoľte Pridať do Chrome
3. V pravom hornom rohu prehliadača kliknite na ikonku Mažu.to
4. Nastavte si, aké slová chcete nahrádzať, blokovať alebo mazať.
5. Uložte nastavenie a užívajte si (pre)mazanejší internet

Smelo do toho a veľa zábavy :)

3. Bronzové miesto – Najkreatívnejšia PF-ka 2016

Na treťom mieste, po hlasovaní skončil hudobný, viac vianočný ako novoročný video pozdrav Paneurópskej vysokej školy, ale som presvedčený, že zaslúžene.

Spot vznikol veľmi spontánne, keď nápad natočiť ho vznikol v hlave študentky Simony Hahnovej už pred rokom, ale nepodarilo sa ho zrealizovať. V tomto roku, už ako druháčka Fakulty masmédií PEVŠ, však oslovila aj Mediálnu prax fakulty a podarilo sa!

Na tvorbe videa spolupracovali dva štáby filmárov a hudobníkov. Tvorili ich študenti z takmer všetkých ročníkov a fakúlt PEVŠ, dokončili ho načas i napriek zápočtovému týždňu a šibeničným termínom. Čítaj viac. 

Pozrite si shortlisty:

Rada pre vysielanie a retransmisiu

– obsahuje vizuálnu metaforu, keď logo RVR sa mení na snehovú, či modrú vianočnú guľu

PF 2016 Rada pre vysielanie a retransmisiu RVR
vydavateľstvo MAFRA

– klasický papierový pozdrav, ktorý zobrazuje vianočný stromček, ktorý je ozdobený logami titulov vydavateľstva Mafra, pozdrav obsahoval i praktické darčeky – unikátne kódy na digitálne predplatné titulov MFdnes.cz, Lidovenoviny.cz, ale i eTema.cz, ktoré som ale nevyužil, keďže jednoznačný postoj našej redakcie je – žiadne dary neprijať

MINI (BMW Group Slovakia)

– graficky čisté, moderné prevedenie pozdravu a v duchu marketingovej komunikácie značky

PF 2016 - MINI - BMW Group Slovakia

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu