Svetoznáma ruská sopranistka a uznávaný tenorista sa v kinách CINEMAX predstavia v salzburskom spracovaní opery Bohéma Giacoma Pucciniho.

Toto spracovanie jednej z najuvádzanejších opier vzniklo pod dirigentskou taktovkou Daniele Gattiho v roku 2012. Puccini a jeho libretisti hudobne a dramaturgicky spracovali príbeh Henriho Murgera, ktorý opisuje život parížskych umelcov a bohémov v románe na pokračovanie ´Scènes de la vie de bohème´ z polovice 19. storočia.

CINEMAX-CINEMAX

 

Jeho práca však sotva mala zápletku v pravom zmysle slova. Tak, ako vo filme, scény, obrázky a dojmy poletovali okolo diváka. Boli to momentky, prchavé obrazy zaznamenávajúce priateľstvo medzi štyrmi mladými individualistami v metropole  – Paríži: píšuceho Rodolfa, filozofujúceho Colline, maľujúceho Marcella a Schanarda, ktorý sa zaoberá hudbou.

Do tejto umeleckej idylky Rodolfo predstavuje krehkú Mimi – ktorá sa však nezdá byť stavaná na bohémsky život… Hlavným cieľom talianskeho režiséra Damiana Michieletta bolo nájsť príbehu súčasnú formu a zachytiť prístup k životu dnešných mladých ľudí: tých, ktorí si stoja za svojimi vášňami, uskutočňujú svoje vízie a odvažujú sa hľadať v umení nové cesty – aj keď nakoniec zlyhajú.

Operu Bohéma premietnu kiná CINEMAX v utorok 13. mája 2014 o 19:00.

V sezóne Artmax balet a Artmax opera 2013/14  divákov ešte čaká:

– 27.5.2014 Artmax balet POPOLUŠKA (záznam z Dutch National Ballet)
– 24.6.2014 Artmax opera MANON LESCAUT (naživo z ROH, Londýn)
– leto 2014 Artmax opera DON CARLOS (záznam zo Salzburského festivalu)

 

Zdroj: Continental film, titulková fotokoláž hore: masmediálne.info