Szidi Tobias-zdroj-Dr. Horak
Szidi Tobias (zdroj: Dr. Horák)

Szidi Tobias, vynikajúca slovenská herečka a speváčka, odspievala v utorok večer  26. mája v  bratislavskej Starej tržnici záverečný koncert svojho jarného turné   k aktuálnemu albumu Jolanka a odniesla si zaň aj ocenenie Zlatá platňa za viac ako 1500 predaných kusov.

S veľkým úspechom sa so svojim koncertným programom predstavila ešte pred Bratislavou divákom v Žiline, Poprade, Prešove, Nitre  a Trnave.

Vypredaná Stará tržnica v Bratislave bola svedkom skvelého koncertu, plného osobitých a originálnych piesní i muzikantského majstrovstva. Skupina v zložení M. Buntaj, M. Gašpar, M. Osadský, M.Vyskočáni, R. Šimurka a A. Gal svojim výborným výkonom dala vyniknúť speváckej výnimočnosti skvelej, šarmantnej a neodolateľnej Szidi.

Vyvrcholením večera bolo slávnostné odovzdávanie ocenenia ZLATÁ PLATŇA  za viac ako 1500 predaných nosičov CD Jolanka na území Slovenskej republiky.

Szidi Tobias-obal albumu Jolanka-zdroj-Dr. Horák
album Jolanka, Szidi Tobias (zdroj: Dr. Horák)

Potvrdil sa tým fakt, ktorý bol zrejmý už krátko po uvedení CD – že sa jedná o jeden z najzaujímavejších a najoriginálnejších česko-slovenských albumov uplynulého roka. Ide o speváčkin šiesty album, autorsky sa na ňom podieľal osvedčený tandem Milan Vyskočáni (hudba a produkcia) a Peter Lipovský (texty).

Hudobné kritiky u nás aj v susednej Českej republike ho v recenziách označili za výnimočnú autorskú výpoveď a s týmto názorom sa stotožnili aj slovenskí fanúšikovia, ktorí svojim záujmom o CD Jolanka zabezpečili pre interpretku Zlatú platňu a jej bratislavský koncert odmenili dlhotrvajúcim standing ovation.

Recenziu albumu si môžete prečítať > tu

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu