V utorok 25. apríla sa konala tlačová beseda poslancov Remišová, Matovič a Budaj. Televízia TA3 priniesla ako vždy živý prenos a následne záznam vo svojom archíve na webe televízie. Správu sme doplnili o stanovisko televízie.

Čitateľ nás ale upozornil, že predmetný záznam je v čase cca 16 min a 30 sekúnd zostrihaný. „Matovič hovorí, že mu napísal nejaký pán, že ho okradol Andrej … a je vystrihnuté priezvisko (počuť tam zvukový pre-skok a vidieť aj obrazový pre-skok)“.

Redakcia mediawatch.dog oslovila TA3, aby sa vyjadrila. Stanovisko doplníme. Pozrite si záznam:

Aktualizované:

„Nie je pravdou, že by tlačová beseda uvedených poslancov bola zostrihaná,“ vyjadrila sa pre mediawatch.dog generálna riaditeľka TA3 Martina Kyseľová a dodala „Preskok, ktorý sa v článku uvádza, je len v zázname relácie umiestnenej na webovej stránke ta3com. Nie je však spôsobený aktívnym a cieleným zásahom do obsahu záznamu, ale automatickým strihovým softvérom, ktorý nahráva a skladá vysielanie z polhodinových blokov. Počas spájania jednotlivých blokov dochádza k veľmi krátkym výpadkom, ktoré zapríčiňuje softvér a konkrétne miesto preskoku je v podstate vecou náhody. Do činnosti softvéru vysielateľ televíznej programovej služby nezasahuje a ani zasahovať nevie.“

My doplníme, že strih sa v predmetnom videu nenachádzal po 30-minútovom úseku, ale zhruba v 16-tej minúte, takže podľa nášho názoru vysvetlenie TA3 neobstojí, je podľa nášho názoru vágne.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu