autor koláže: Masmediálne.info, zdroj foto: Tablet Media a pixabay.com

Po tom čo sa vydavateľstvo Tablet Media zlúčilo s vydavateľstvom Vltava-Labe-Press a Astrosat Media do jednej spoločnosti, spúšaťa pre svoj tabletový magazín Dotyk nový web Dotyk.cz. 

Nový web aj mobilné aplikácie majú, podľa vydavateľstva spájať obsah tabletových magazínov Dotyk a Dotyk Byznys do jednej platformy.

„Obsah Dotyku sa rozšírením o webovú platformu, v súlade s poslednými trendmi v médiách, môže dostať medzi ďaleko širšiu skupinu čitateľov a zároveň ho bude oveľa jednoduchšie zdieľať na sociálnych sieťach, ako rastúcimi zdrojmi pre získavanie informácií. A to si Dotyk so svojím vysoko kvalitným obsahom určite zaslúži, “ povedal generálny riaditeľ Vltava-Labe-Press Michal Klíma.

reprefoto Dotyk.cz 6.7.2016
reprefoto Dotyk.cz 6.7.2016

„Dotyk na novom webe skrátil periodicitu, články sú publikované v priebehu každého dňa. Dotyk je teraz “ online – first “ magazínom. Inzertné formáty vedľa tabletovej verzie zahŕňajú aj štandardné webovú inzerciu, takže Dotyk sa pre inzerentov stáva atraktívnejším médiom, “ povedal riaditeľ digitálnej divízie Petr Bednář.

Novinkou webovej platformy je zaradenie tém, ktoré aktuálne rezonujú spoločnosťou, do samostatných rubrík v lište pod hlavním menu, ako napr. Brexit, Andrej Babiš, Válka policajtů, Epidemie 21. století, Uprchlíci a ďalších.

„Nová aplikácia pre tablety, ktorá nahradí tú súčasnú, bude oveľa viac prepojená s webom. Okrem toho máme aj novú aplikáciu pre mobilné telefóny, ktoré sa postupne stávajú tou hlavnou platformou, z ktorej ľudia čerpajú informácie,“ doplnila riaditeľka redakcie magazínov Dotyk Eva Hanáková.

Vydavateľstvo Tablet Media sa špecializovalo na digitálne publikovanie a vydávalo svoje časopisy Dotyk výlučne pre tablety s operačným systémom iOS a Android. V januári 2013 ho založili Michal Klíma a Eva Hanáková. V októbri 2015 vydavateľstvo kúpila finančná skupina Penta Investments a Michala Klímu menovala do pozície generálneho riaditeľa spoločnosti Vltava-Labe-Press.

Prednedávnom Vltava-Labe-Press získala 100%-ný podiel v spoločnosti AdActive, ktorá zabezpečí aj predaj inzercie do všetkých platforiem magazínu Dotyk, jeho tabletovej i webovej verzie.

Vydavateľstvo Tablet Media, Astorsat Media a Vltava-Labe-Press v júli zfúzuje pod novú spoločnosť Vltava Labe Media.

Vlastníkom Vltava Labe Media je prostredníctvom spoločnosti Angaur investičná skupina Penta Investments.

Na Slovensku skupina pôsobí v mediálnej sfére prostredníctvom vydavateľstva News and Media Holding a spoločnosti United Classifieds, ktorú vlastní spolu s vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia. Viac informácií. 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu