ilustračná foto: pixabay.com

Agentúra TASR na svojom spravodajskom portáli Teraz.sk zobrazuje profily slovenských politikov v rubrike Politici na Facebooku. Správy zo sociálnej siete sú automaticky embedované a zobrazované na spravodajskom portáli. No tentoraz spravila chybu a musela sa ospravedlniť. Omylom zverejnila status Erika Tomáša, ako status premiéra.

TASR sa vo štvrtok ospravedlnila, že omylom zamenila statusy šéfa komunikácie úradu vlády SR Erika Tomáša a premiéra SR Roberta Fica.„Agregátor vyjadrení politikov na sociálnych sieťach Politici na facebooku kvôli technickej chybe uverejnil v januári pod hlavičkou premiéra Roberta Fica vyjadrenia z profilu jeho poradcu, poslanca Národnej rady Erika Tomáša. Tento fakt je možné jednoducho overiť priamo na premiérovom profile, kde sa tieto statusy nenachádzajú. Ako premiérove boli uvedené len v našom agregátore. Za chybu sa čitateľom ospravedlňujeme. Profily premiéra Roberta Fica, aj poslanca Erika Tomáša sme zaradili do Politikov na FB súčasne, čo môže súvisieť so vzniknutým problémom. Preventívne obidva profily vyraďujeme z agregátora a vrátime ich naspäť až po dôslednom preverení príčin tejto poruchy,“ zverejnila svoje ospravedlnenie agentúra TASR na svojom spravodajskom webe Teraz.sk. 

„Nestalo sa nič vážne. Agentúra sa za svoju chybu ospravedlnila a ja to beriem,“ povedal pre MediaWatch.Dog Erik Tomáš.

Repro foto zverejnil poslanec Sme rodina Milan Krajniak, ktorý predpokladal, že Erik Tomáš omylom zverejnil status na profile premiéra. „Vedeli ste, že sa Fico narodil v Humennom? Záhada vyriešená. Kto spravuje Ficov profil? Keď sa majster Tomáš utne, je to hneď zrejmé!,“ napísal na sociálnej sieti Krajniak.

TASR zamenila Facebookové statusy Robert Fica a Erika Tomáša - repro foto Milan krajniak FB 26.1.2017
zdroj: FB Milana Krajniaka

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu